ÇAĞSAV’dan Belediyemize onur ödülü

Belediyemiz Sanat Müzesi ve Galerisi, Çağdaş Sanatlar Vakfı (ÇAĞSAV) tarafından kurumsal alanda onur ödülüne layık görüldü. Ödülü, Ankara’da düzenlenen ödül töreninde Başkan Yardımcımız Lemzi Çöplü teslim aldı.

ÇAĞSAV Onur Ödülü’nün kurumsal alanda tüzel kişi olarak Çorum Sanat Müzesi’nin ödüle layık görüldüğünü ifade eden ÇAĞSAV Yönetim Kurulu Başkanı Şefik Kahramankaptan, “Resim sanatının toplumun değişik kesimlerine tanıtılması yolunda yaptığı katkı, eserleri çalıştaylar ve bağış yoluyla doğrudan sanatçılardan sağlaması, sanat hakkındaki bilgi ve görgünün arttırılması yönündeki etkisi, ilkokuldan itibaren her yaşta öğrenciyi ağırlayarak resim derslerini müzede almaları için hazırladığı koşullarla sağladığı olumlu ortam nedeniyle Belediyemiz Sanat Müzesi ve Sanat Galerisi’ne verilmiştir.” diye konuştu.

Kültürel alanda yaptığı çalışmaların örnek olduğunu, aldıkları bu ödülün Çorum Belediyesi’nin sanata verdiği değerin de bir göstergesi olduğunu ifade eden Belediye Başkan Yardımcımız Lemzi Çöplü, “Çorum Belediyesi Sanat Galerisi ve Müzemiz ünlü ressamların bağışladığı tablolarıyla oluşturuldu. Bu sebeple Türkiye’deki en önemli resim müzelerinden biri. Sanat Galerisi kısmında da çeşitli kültürel etkinliklere sergilere ev sahipliği yapıyor. ÇAĞSAV’ın bu ödülü bizim ne kadar güzel bir iş yaptığımızın bir göstergesi oldu. Bu ödülü tüm Çorumlular adına alıyorum ve bizi ödüle layık gören tüm kurul üyelerine ve ÇAĞSAV’a teşekkür ediyorum.” dedi.

08 Mart 2022
142 kez görüntülendi