Çanakkale gezileri için yeni kayıtlar alınacak

Belediyemiz tarafından düzenlenen kültür turları kapsamında Çanakkale gezileri için tekrar kayıt alınmaya başlandı. Yeni alınacak kayıtlarla birlikte 2 bin kişi daha Çanakkale’yi gezecek.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen kültür turları kapsamında bu yıl 15 bin kişi Çanakkale, Konya ve Hacıbektaş’ı gezme imkanı buldu. Daha önce alınan yedek kayıtlar ve gelen yoğun talep karşısında Çorum Belediyesi, 2000 kişiyi daha Çanakkale’ye götürme kararı aldı. Çorum halkının düzenlenen turlardan büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Belediye Başkan Vekili Zeki Gül, yeni kayıtlarla birlikte 2017 yılı içerisinde 17 bin 600 kişinin Çanakkale, Konya ve Hacıbektaş’ı gezme imkanı bulacağını belirtti.

 

8 yılda 38 bin 600 kişi kültür gezilerine katıldı

Belediye Başkan Vekili Zeki Gül, Çorum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen kültür gezileri kapsamında 38. 600 Çorumlu hemşehrimizin başta Çanakkale olmak üzere Türkiye’nin değişik illerine düzenlenen kültür gezilerine katıldığını vurguladı. 2017 yılı içerisinde 15 bin kişinin gezilere katıldığını, yeni alınacak kayıtlarla birlikte bu sayının 17 bin 600’e çıkacağını ifade eden Gül, “Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü’nün göreve gelmesiyle birlikte başlattığımız kültür gezilerimiz kapsamında 2009 yılından beri 38 bin 600 kişiye yönelik geziler düzenledik. İnşallah halkımızdan gelen talepler doğrultusunda gelecek yıllarda da kültür gezilerimizi düzenlemeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

18 Eylül 2017
291 kez görüntülendi