Cengiz Topel Caddesi’nde çalışmalar hızlandı

Cengiz Topel Caddesi’nde bulunan 37 dükkânın kamulaştırılarak yıkılmasının ardından başlatılan yol genişletme çalışmaları aralıksız sürüyor.

Cengiz Topel Caddesi’nde dükkânların yıkımının ardından başlatılan su ve kanalizasyon hattı çalışmaları sona erdi. Su ve kanalizasyon çalışmalarının ardından yol yapım işine başlandı. Cengiz Topel’de 20 metre olan genişlik 35 metreye çıkartılacak. Caddenin genişletilmesiyle birlikte trafik de rahat bir nefes almış olacak. Belediye Başkanı Zeki Gül, Cengiz Topel Caddesi’nde Askeri Lojmanlardan başlayan noktadan itibaren 850 metrelik kısmı 35 metre genişliğe çıkaracaklarını ifade etti. Belediye Başkanı Zeki Gül, caddede yapılan düzenleme ve genişletme çalışmalarının en kısa süredetamamlayacaklarını söyledi.

Ulaşımın kolaylaşması için Çorum’un dört bir yanında yol çalışmaların ara vermeden sürdürdüklerini ifade eden Belediye Başkanı Zeki Gül, “Hatırlanacağı gibi Cengiz Topel Caddesi’nde yer alan dükkânları kamulaştırma işlemlerini tamamlamış ve ardından bu işyerlerinin yıkımını gerçekleştirmiştik. Yıkımın sona ermesi ile birlikte caddenin atık su, kanalizasyon ve su şebeke hatlarını yeniledik. Kazı çalışmalarımızın ardından dolgu ve asfaltlama işlerine başlayacağız. Bizim yapacağımız asfaltlama çalışmaları öncesinde ise elektrik tellerinin yer altına alınma işlemleri yapılacak. Caddemiz trafiği yoğun olan bir cadde. En kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayıp hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

28 Ağustos 2018
985 kez görüntülendi