Cengiz Topel’de hummalı çalışma

Kamulaştırma çalışmalarının ardından yıkımı tamamlanan ve yol genişletme çalışmaları süren Cengiz Topel Caddesi’nde hummalı çalışma sürüyor.

Bahçelievler, Yavruturna, Kale, Gülabibey mahallelerini hastane, terminal, hal gibi önemli noktalara bağlayan ve trafik yoğunluğunu engellemek içinCengiz Topel Caddesi’nde başlatılan çalışmalar sürüyor. Bina yıkımlarının tamamlanmasının ardından Çorum Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, kanalizasyon ve atık su çalışmalarına başladı.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, “şehrimizin en işlek caddelerinden biri olan Cengiz Topel Caddesi’nde kapsamlı bir çalışma yapıyoruz. Burada trafik yoğunluğunu azaltmak, caddemizi genişletmek için kamulaştırma çalışmalarını daha önce tamamlamıştık. Hemen ardından da yıkım işlerini tamamladık. Şimdi ise kanalizasyon ve atık su boru hattını döşüyoruz. Yaklaşık 500 metrelik bir mesafede kanalizasyon ve atık su hattı çalışması yapacağız.Alt yapı çalışmalarımız tamamlandıktan sonra yolun uzun ömürlü ve konforlu olması için zemini güçlendireceğiz. Burada 20 metre olan yolumuzun genişliğini 35 metreye çıkartacağız. Bölge üzerinde de imar çalışması ve düzenlemesi yaptık. Hedefimiz yollarıyla, sokaklarıyla, sosyal alanlarıyla syeni bir yaşam alanına kavuşturmak” diye konuştu.

01 Ağustos 2018
261 kez görüntülendi