Çocuklarımıza 12 bin 500 tatil kitabı dağıttık

2009 yılında başlattığımız tatil kitabı dağıtımı kapsamında bu yıl da 12.500 tatil kitabını öğrencilerimizle buluşturduk. Öğrencilerin yaz tatilini daha verimli geçirmeleri için Belediye tarafından hazırlanan 12 bin 500 tatil kitabının dağıtımı için İsmail Kakaç ve Atatürk İlkokulunda düzenlenen programda Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül ve İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük öğrencilere kitap hediye etti.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Kır ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet İnan’ın da yer aldığı kitap dağıtım töreninde konuşan Başkan Yardımcısı Zeki Gül, her yıl binlerce tatil kitabını ücretsiz olarak dağıttıklarını söyledi. Gül, “Geleceğimiz olan yavrularımıza Çorum Belediyesi olarak tatil kitabı armağan ediyoruz. Bu yılda hazırladığımız 12.500 tatil kitabını hazırlayarak sizlerle buluşturduk. Yaz tatilinde bol bol dinlenin ve kitap okuyun. Bu dağıttığımız tatil kitapları inşallah sizin okumanıza katkı sağlar. Ne kadar çok kitap okursan o kadar ufkumuz genişler. Matematik dersinin bile kitap okumakla ilgisi vardır. Çok kitap okuyan kişi matematik sorularını daha kolay çözer. O yüzden her şeyin başı kitap okumaktan geçer. Kitap okumayan öğrenci derdini kimseye anlatamaz. Ne kadar çok kitap okursak o kadar çok kültürümüz artar, dersle ilgili başarılarımız artar. Sizlere iyi tatiller diliyorum.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de yaptığı konuşmada kitap okuyan kişilerin kendisini her alanda geliştirebileceğini söyledi. Büyük, “Bildiklerinizi tatilde unutmamak için bol kitap okuyun. Belediyemiz eğitime her zaman destek veriyor. Yıl içerisindeki desteğine ilave olarak sizlerin tatili öğrenerek ve eğlenerek geçirmeniz için tatil kitabı hazırladı. Çocuklarımıza bu kitabı hazırlayan Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü’ye, Belediye Başkan Yardımcımız Zeki Gül’e emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

06 Haziran 2017
282 kez görüntülendi