Çorum Dernekler Federasyonu’nundan Başkan Gül’e hayırlı olsun ziyareti

Ankara Çorum Dernekler Federasyonu Başkanı Hayri Çağır’ın yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kadın Kolları Başkanı Gül Akay, Belediye Başkanı Zeki Gül’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ankara Çorum dernekler Federasyonu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kadın Kolları Başkanının yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Zeki Gül, bu zamana kadar tüm federasyon yetkilileri ile birlikte çalıştıklarının altını çizerek bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde çalışmaları sürdüreceklerini söyledi.

Çorum olarak güçlü bir lobiye sahip olunmadığını belirten Başkan Gül; “bazı vilayetler kadar güçlü lobisi olan bir il değiliz. Bu illerimiz tanıtım konusunda güçlü bir lobi faaliyeti yürütüyor. Diğer illerde yaşayan hemşehrilerimizhemşehri federasyonları, dernekler ve diğer sivil toplum kuruluşları ile kendi şehirlerini tanıtımın da rol üstlenmeli. Ankara Çorum Dernekler Federasyonu bu konuda taşın altına eli koyan bir federasyon. 122 derneği tek çatı altında birleştiren bir federasyon. Bu yönüyle Ankara’da gözümüz kulağımız olması bir uç beyi gibi bizim adımıza çalışması bize güven vermektedir. Biz diğer illerimizde yaşayan Çorumlu kardeşlerimizi çok daha farklı noktada görmek istiyoruz. Bunlarda sizin gibi derneklerimizin federasyonlarımızın çalışmalarıyla ve lobi çalışmalarıyla olur.Bize düşen potansiyelimizi aktif hale getirmek.İnşallah bunu da bir ve beraber olarak yerine getiririz. Ben bu ziyaretinizden federasyon yetkililerimize teşekkür ediyorum. Ankara’da başta olmak üzere Türkiye’mizin diğer illerinden yaşayan tüm hemşerilerimize selam, sevgi ve saygılarımızı sunuyorum” dedi.

Ankara Çorum Dernekler Federasyonu Başkanı Hayri Çağır’ın yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kadın Kolları Başkanı Gül Akay’ın katıldığı ziyarette konuşan Çorum Dernekler Federasyonu Başkanı Hayri Çağır, yeni görevinde Başkan Zeki Gül’e hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Gül’e çalışmalarında başarılar dileyen Çağır “Öncelikle sizlere yeni görevinizde başarılar diliyorum. Bundan sonra yapacağınız işlerde size ve çalışma arkadaşlarınıza kolaylıklar diliyorum. Bizler Ankara’da 122 derneği çatısı altında bulunduran bir federasyonuz. Federasyon bünyemizde Ankara’da yaşayan iş adamlarımız, sanayicilerimiz var. Bizler doğduğumuz toprakları asla unutmuyoruz. Onun için Çorum Bizim için değerli. Her ne kadar çocuklarımız Ankara’da olsa da onların Çorum’la olan ilgilerini kesmemelerini istiyoruz, dedi.

Federasyon Başkanı Hayri Çağır ziyarette “Çorum’un kalkınması, Belediyecilik alanında çok güzel ve kalıcı hizmetler alması bizi mutlu ediyor. Hemşerilerimizin tatillerde mutlaka memleketlerine gitmeleri için teşvik etmeye çalışıyoruz. Çorum’un tarihsel bir dokusu var. Ankara’da yaptığımız tanıtım günlerinde hep yanımızda oldunuz. Sizlerin Çorum tanıtım günlerinde çok büyük emekleri var. Bu tanıtım günleri sayesinde Ankara ile Çorum’u bir araya getiriyoruz. O konuda büyük destek ve emekleriniz var. Bizler Ankara’daki hemşerilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Hemşerilerimizin Ankara’da gözü kulağı olmaya devam edeceğiz. Allah hayırlı mübarek eylesin” ifadelerine yer verdi.

 

22 Şubat 2018
936 kez görüntülendi