Çorum Uluslararası sergiye ev sahipliği yapacak

Belediyemiz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla uluslararası arenada haber fotoğrafları konusunda prestijli bir organizasyon olan “Istanbul Photo Awards”ı Çorumlularla buluşturacak.

Anadolu Ajans (AA) tarafından bu yıl 5.’si düzenlenen “Istanbul Photo Awards” da dereceye giren fotoğrafların yer aldığı sergi, 10 Ocak 2020 Cuma günü saat 15.00’da Çorum Belediyesi Sanat Galerisi’nde açılacak. Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Böyle prestijli bir sergiyi halkımızla buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve tüm Çorum halkını bu sergiye davet ettiğini” belirtti.

Ödül alan fotoğraflar, 100’den fazla ülkeden gönderilen 15 bin haber fotoğrafı arasından dünyaca ünlü bir jüri heyeti tarafından seçildi. Sergide jüri tarafından birinci olarak seçilen Ahmad Gharabli’nin “İsrail – ABD – Filistin Çatışması” başlıklı fotoğrafı da yer alıyor. İstanbul, Ankara, İzmir ve Tokyo’dan sonra 5. kez Çorum’da boy gösterecek sergi, 10-16 Ocak 2020 tarihleri arasında sanat ve haber severler Çorum Belediyesi Sanat Galerisi’nde ziyaret edebilir.

06 Ocak 2020
266 kez görüntülendi