Dijital Teknoloji Koleji’nden Gül’e ziyaret

 

Çorum’ da yeni kurulan Dijital Teknoloji Koleji, kurucu ve yöneticileri Belediye Başkan Vekili Zeki Gül’ü ziyaret etti. Okul kurucularından Halis Akyol ve müdür yardımcısı Nurettin Aydın, Zeki Gül’e okulla ilgili bilgiler verdi.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştireceklerini belirten okulun kurucularından Halis Akyol, günümüzün artık dijital çağ olduğunu, dijital teknolojileri kullanan toplumların ekonomilerini dönüştüren toplumlar olacaklarını söyledi. Akyol, “Teknolojik yoksunluklarımızı giderecek milli yetkinliğe sahip bir gençliğin yetişmesi için gerekli eğitim altyapısını kurmak için kolları sıvadık.Devletimizin bu noktada çok ciddi destekleri bulunmaktadır. Bu desteklerle eğitimde ciddi bir dönüşümün başlayacağına inanıyoruz.Çorum sanayisi olmak üzere tüm Çorum’un teknoloji merkezi olacak bir okul.Bu okulda hem yüksek nitelikli gençler yetişecek hem de sanayinin teknolojik ihtiyaçları karşılanacak. Çorum’un sorunu Çorum’da çözülecek. Öğrenmeye ve çalışmaya hazır, azimli, üretken ve dinamik öğrencilere ihtiyacımız var. Kayıtlarımızda bu özellikleri arayacağız. Öğrencilerimize yeni eğitim öğretim hayatında başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Belediye Başkan Vekili Zeki Gül, Dijital Teknoloji Koleji’nin açılmasında emeği olanları tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

18 Eylül 2017
814 kez görüntülendi