Engelli derneklerinden Başkan Gül’e ziyaret

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Beyaz Ay Derneği, Kent konseyi Engelli Meclisi, Sakatlar Derneği ve Çorum`da engelli öğrencilerin eğitim gördüğü okulların yöneticileri ve öğrencileri, Belediye Başkanı Zeki Gül’ü ziyaret etti.

Engelli derneklerinin temsilcileri ve engellilere yönelik eğitim veren kurumların öğretmenleri ile Çorum Belediyesi Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde bir araya gelen Başkan Gül, Belediye olarak özellikle engelliler ve yaşlılar konusunda özel projeler ürettiklerini söyledi.

Engellilerin yılda bir kez değil de daha sık hatırlanması gerektiğine dikkat çeken Gül, “Biz mümkün mertebe engelli kardeşlerimizle bir araya geliyoruz. Yılda sadece bir gün onları hatırlamak elbette kabul edilemez. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engellerimizle ilgili meselelerin derli toplu ele alınması için anlamlı bir gün” dedi.

Engellilere yönelik yaptıkları hizmetlerden bahseden Başkan Gül, belediye olarak engellilere yaptıkları hiçbir hizmeti lütuf olarak görmediklerini ifade etti.

05 Aralık 2018
319 kez görüntülendi