Engelli Eğitim Merkezinden anneler günü

Belediyemiz Engelli Eğitim Merkezi tarafından anneler günü etkinliği yapıldı.

AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Çeritoğlu Kurt, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün eşi Hatice Külcü, Emniyet Müdürü Murat Kolcu’nun eşi Fatma Kolcu, Tesisler Müdürü Mahmut Yabacıoğlu, Türkiye Beyazay Derneği Çorum Şube Başkanı Neslihan Hüsülüoğlu, öğrenci velileri ve öğrencilerin katıldığı programEngelli Eğitim Merkezi öğrencilerinden Bekir Madan tarafından yazılan “Anneme” isimli şiirin Şüheda Çelik tarafından okunmasıyla başladı.Engelli Eğitim Merkezi öğrenci anneleri arasından yılın annesi seçilen Hidayet Şamlı’ya Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün eşi Hatice Külcü hediye takdim etti.

Engelli Eğitim Merkezi’nin hem huzur hem de güven veren bir yer olduğunu söyleyen AK Parti Milletvekili Lütfiye İlksen Çeritoğlu Kurt, “Bizlere bu merkezi kazandıran Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü’ye ve değerli eşi Hatice Külcü’ye teşekkür ediyorum. Bütün Türk kadınlarını evlatlarını tek vatan, tek bayrak için askere gönderen annelerle birlikte bugün en güzel duyguyu beraber yaşıyoruz. Böyle mutlu günlerde hep barış içerisinde olmamızı diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün eşi Hatice Külcü de yaptığı konuşmada bugün engelli ailelerine yönelik yaptığı konuşmada “Sizler de evlatlarınız da çok özelsiniz. Yavrularınız sadece Çorum’daki gençlere örnek değil, Türkiye’deki gençlere örnek. Bu merkezde yetişmiş olan ustalar, sanatkârlar, zanaatkârlar bütün dünyaya aslında hiç bir engel olmadığını, bütün engelin zihinde ve kalpte olduğunu göstermektedir. Gözünüz gibi sakındığınız evlatlarınızı bize emanet ettiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Beyazay Derneği Çorum Şube Başkanı Neslihan Hüsüllüoğlu da yaptığı konuşmada “Bizi özel yapan bizim çocuklarımız. Çocuklarımız bize insanlığı öğretti” diye konuştu.

 

19 yiğit askere uğurlandı
Belediyemiz Engelli Eğitim Merkezi’nden 19 öğrenci vatani görevlerini yapmak üzere askere uğurlandı.

Askere giden gençlerin kınalarını da AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Çeritoğlu Kurt, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün eşi Hatice Külcü, Emniyet Müdürü Murat Kolcu’nun eşi Fatma Kolcu, Tesisler Müdürü Mahmut Yabacıoğlu, Türkiye Beyazay Derneği Çorum Şube Başkanı Neslihan Hüsüllüoğlu kendi elleri ile yaktı.
Protokol üyeleri davul zurna eşliğinde halaylar çekip öğrencilerle birlikte eğlendi.

22 Mayıs 2017
279 kez görüntülendi