Engellilere atlı rehabilitasyon

Belediyemiz Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, öğrencilerine çeşitli kişisel gelişim ve rehabilite eğitimlerinin yanı sıra atlı rehabilite hizmeti de veriyor.

Belediyemiz Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerine gelen öğrenciler hem öğreniyor hem de kişisel gelişim kurslarında kendilerini geliştiriyor. Belediyemizin engellilere yönelik hizmet üretirken tek bir hususu göz önünde bulundurduğunu söyleyen Belediye Başkan Yardımcımız Turhan Candan, “Bu husus da engelli kardeşlerimizin ve ailelerinin hayatlarını nasıl güzelleştirebiliriz hususu dur. Biz bu kardeşlerimizi evlerinden servisle alıyoruz ve servisle evlerine bırakıyoruz. Merkezlerimizde kişisel becerilerine ve fiziki durumlarına göre çeşitli kurslara ve eğitimlere katılıyorlar. Merkezlerimizde rutin eğitimlerimiz dışında bahçede bitki yetiştirme, pikniğe gitme ve atlı rehabilitasyon programları gibi etkinlikler yapıyoruz. Özellikle at binmek engelli kardeşlerimizin fiziki ve zihinsel gelişimine çok olumlu etki ediyor. 187 aktif öğrencimizi haftalık 15 kişi olmak üzere sürekli olarak Atahan Atlı Sporlar Kompleksine götürerek atlı rehabilitasyon eğitimleri veriyoruz” dedi.

Engeller bakış açımızdan kaynaklanıyor
Bu eğitim sürecinde engelli bireylerin bir yandan öğrenirken bir yandan da kişisel becerilerini geliştirdiklerini ifade eden Başkan Yardımcımız Candan, “Meseleyi çok yönlü ele almak gerekirse; engelli bireyler merkezimizde emin ellerde eğitimlerini devam ettirirken aileleri de kendilerine vakit ayırıyor. Öte yandan da toplumun engelli bireylere bakışını değiştiriyoruz. Engellerin bizim bakış açımızdan kaynaklandığını, onlara engelsiz bir yaşam sunulabileceğini gösteriyoruz” diye konuştu.

08 Haziran 2022
84 kez görüntülendi