Engelsiz Kafe açılış için gün sayıyor

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, seçim taahhütleri arasında yer alan engellilere yönelik hizmet verecek olan Engelsiz Kafe’nin yakında açılacağının müjdesini verdi.

Belediyemiz tarafından Kadeş Barış Meydanında yapımı süren ve çalışmalarda son aşamaya gelinen Engelsiz Kafede incelemelerde bulunan Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Yakında Engelsiz Kafemizi engelli kardeşlerimizin hizmetine sunacağız” dedi. Engelsiz Kafe hakkında bilgiler veren Başkan Aşgın, “315 m2 alana kurulan kafemizde ayrıca mescit, personel odası ve depo alanı bulunuyor. Kapalı alanda 50 açık alanda ise 80 engelli kardeşimize hizmet verebilecek kapasitede olup çalışan personel yine engelli kardeşlerimizden oluşacak” diye konuştu.

Kafenin içerisinde engelli bireylerin yaptığı sanatsal çalışmaların sergileneceği stantlar ve duvarlar planladıklarını ifade eden Başkan Aşgın,  farkındalık amacıyla, engelli guruplarının temsil edildiği renkler, mekan tasarımı ve ışıklandırma kullandıklarını ayrıca girişteki duvara farkındalık ve eşitlik vurgusu amacıyla özel tasarım duvar resmi uyguladıklarını söyledi.

Belediye Başkanımız Dr. Haili İbraim Aşgın, açılış için gün sayan Engelsiz Kafede engelli kardeşlerimiz herhangi bir engelle karşılaşmadan hareket edebileceği her türlü fiziksel konfor sağlanacağını belirterek Engelsiz Kafenin şehrimize hayırlı olmasını diledi.

30 Temmuz 2021
553 kez görüntülendi