Fotoğraf Yarışmasının Ödülleri Sahiplerini Buldu

Belediyemizin düzenlediği, “Çorum’da Bahar” temalı fotoğraf yarışmasında dereceye giren eser sahiplerine ödülleri verildi.

Fotoğraf sanatçıları baharı konu alan eserleriyle yarıştı. 48 fotoğraf sanatçısı 198 fotoğraf ile katıldı. Yarışmanın ödül töreni ve sergisi belediye binası yanındaki havuzlu parkta düzenlendi. Törene Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, yarışmanın seçici kurul üyeleri ve eser sahipleri katıldı.

Sergilenen fotoğrafları inceleyen Başkan Aşgın, yarışmaya katılan eser sahiplerine teşekkür etti.  Aşgın yaptığı konuşmada jüri üyeleri çok hassas bir incelemenin ardından kararını verdi. Jüri üyelerine de katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

ŞEHRİN KÜLTÜREL HAYATINA KATKI SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Çorum Belediyesi’nin alt yapı ve üst yapı çalışmalarının yanı sıra şehrin kültür ve sanat hayatına yönelik olarak da faaliyetlerde bulunduğunu dile getiren Başkan Aşgın, “Kültür belediyeciliği anlamında çalışmalarımız devam edecek. Geçtiğimiz günlerde şiir yarışması düzenledik, Şehir Dergisi’nin alt

ıncı sayısı yakında çıkacak. Bunların yanı sıra Genç Kadeş Dergisi’ni çıkarttık. Bu eserlerimiz de edebiyat çevrelerinin beğenisini topladı. Alt yapı ve üst yapı çalışmalarımız devam ederken bu şehrin gönül diline dokunan sanatsal ve kültürel çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

FOTOĞRAF SANATÇILARINDAN AŞGIN’A TEŞEKKÜR

Yarışmanın seçici kurul heyeti adına konuşan seçici kurul üyesi Ercan Ayrancı da Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti. Ayancı “Başkanımızın fotoğraf sanatına ilgi duyduğunu biliyoruz. Bize her türlü imkanı vererek, destek oldu. Sanata ve sanatçıya olan ilgisinden dolayı ve kültür belediyeciliği anlamında yapılan çalışmalarından dolayı başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın önce seçici kurul üyelerine teşekkür plaketi, ardından dereceye giren eser sahiplerine ödüllerini takdim etti.

Yapılan değerlendirme sonunda 3 fotoğrafa başarı ödülü verilirken 5 fotoğraf da mansiyon ödülü aldı. Turhan Candan, Suat Aydoğan, Engin Bıyıkoğlu, Ercan Ayrancı ve Savaş Baykan ile Salih Karslıoğlu’nun seçici kurul üyeliğini yaptığı yarışmada, Mustafa Göv, “Belediye ve Laleler” adlı fotoğrafıyla 1.’lik ödülüne layık görüldü. “Baharda Çorum” adlı fotoğrafıyla yarışmaya katılan Muhammet Raşit Bolat 2.’lik ödülü alırken, “Bir Bahar Akşamı” adlı fotoğrafıyla Hüseyin Çamoğlu 3.’lük ödülünün sahibi oldu.

Kaan Kepçeli, Yağmur Serinci, Zeynep Hilal Yıldız, Reyhan Erdem ve Osman Keser de mansiyon ödülünü hak kazanan yarışmacılar oldu.

Yarışmanın birincisine 3 bin TL, ikinciye 2 bin TL, üçüncüye Bin TL, mansiyon eserlerinin sahiplerine de 750’şer TL para ödülü takdim edildi.

24 Haziran 2021
465 kez görüntülendi