“Gönül belediyeciliği yapıyoruz”

Sosyal belediyecilik alanında Çorum’a sundukları hizmetleri birçok belediyenin örnek aldığını ifade eden Belediye Başkanı Zeki Gül, “Hizmet planımızı oluştururken hemşerilerimizin memnuniyetini göz önünde bulundurarak hareket ediyoruz. Bu sayede toplumun her kesimine belediye hizmetlerini götürüyoruz. Gençlere ayrı hizmetler, hanım kardeşlerimize ayrı hizmetler, yardıma muhtaç ailelerimize yönelik ayrı hizmetlerimiz var. Bunlar içerisinde bir hizmetimiz var ki; bu hizmetle hem gönülleri kazanıyoruz hem de başımızın tacı büyüklerimizin duasına mazhar oluyoruz” dedi.

“Kuşaklar arası gönül köprüsü inşa ediyoruz”
Yaşlılara yönelik yapılan çalışmaların kendileri için ayrı bir öneme sahip olduğunu belirten Başkan Gül, “Belediyemizin en önemli sosyal hizmetlerinden biri Gönül Köprüsü Projesi. Bu projemiz her geçen gün daha fazla yaşlımıza ulaşarak devam ediyor. Proje kapsamında yaşlılarımızın evlerini ziyaret edip hatırlarını soruyoruz. Okullarımızdan öğrencileri, yaşlılarımızla buluşturup kuşaklar arası gönül köprüleri inşa ediyoruz. Bu sayede yaşlılarımızın kendilerini mutlu hissetmesini, gençlerin de onların bilgi, birikim ve tecrübelerinden yararlanmasını sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Yaşlılarımızın evlerini temizliyoruz”
Yaşlıları evlerinde, hastanede, huzur evinde ziyaret ettiklerini, buldukları her fırsatta onların yanında olduklarını söyleyen Başkan Gül, Gönül Köprüsü Projesi kapsamında yaşlıların evlerini düzenli aralıklarla temizliyoruz. Büyüklerimizin her alanda yardımlarına koşuyoruz. Sosyal yardım İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler temizlik yapacak durumda olmayan 65 yaş ve üzeri yaşlılarımızın evlerini temizliyor. Şu an 536 evde 712 yaşlımıza evde temizlik hizmeti veriyoruz. Yeri geliyor kendi evlatları gelip anne babalarının evlerini temizlemiyor, biz temizliyoruz. Onları kimseye muhtaç bırakmıyoruz. Bunları yaparken hiçbir fayda gözetmeksizin sadece onların hayır dualarına mazhar olabilmek için yapıyoruz. Allah büyüklerimizi başımızdan eksik etmesin” dedi.

05 Ekim 2018
328 kez görüntülendi