Güreşçilere 50 Bin liralık destek

Belediye Başkanı ve aynı zamanda Türkiye Güreş Federasyonu Grekoromen As Başkanı Zeki Gül’ün girişimleri ile Çorumlu güreşçilere 50 bin liralık malzeme dağıtıldı.

Çorum’da faaliyetlerine devam eden 4 güreş takımında yer alan 104 sporcuya toplam 50 Bin liralık malzeme dağıtıldı. Çorum Belediyesi Mevlana Spor Salonu’nda gerçekleştirilen malzeme dağıtım törenine Belediye Başkanı Zeki Gül, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan, Spor İşleri Müdürü Nadir Solak, Güreş İl Temsilcisi Hüseyin Teke ve kulüplerin temsilcileri katıldı. Belediye Başkanı Zeki Gül’ün katkılarıyla temin edilen 50 Bin liralık malzeme İskilip, Mecitözü, Sungurlu ve Çorum sporcularına dağıtıldı.
Mevlana Spor Salonu’nda çalışmalarına devam eden güreşçilerle yakından ilgilenen Belediye Başkanı Zeki Gül, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Dünya Şampiyonası’nda ikinci olan Fatih Erdin’le de bir süre sohbet etti.Belediye Başkanı Zeki Gül, Erdin’in diğer güreşçilere de örnek olması gerektiğini ve daha büyük başarılar beklediklerini belirtti.
Malzeme dağıtım töreninin ardından Belediye Başkanı Zeki Gül, Mevlana Spor Salonu’nda çalışmalarını sürdüren teakwondo ve masa tenisi takımlarını da ziyaret etti. Sporcularla hatıra fotoğrafı çektiren Belediye Başkanı Zeki Gül, sporcuların aileleri ile de sohbet ederek çocuklarını spora teşvik ettikleri için teşekkür etti.

01 Kasım 2018
496 kez görüntülendi