Hayvan Pazarı geçici yerine taşındı

Mevcut hayvan pazarı alanında yeni spor salonunu inşaatının başlaması nedeniyle hayvan pazarını geçici yerine taşıdı. Geçici olarak Temizlik İşleri Müdürlüğü arkasına taşınan hayvan pazarı, yeni ve modern hayvan pazarının tamamlanmasına kadar geçici yerinde hizmet verecek.

Belediyemiz tarafından modern hayvan pazarı inşaatının çalışmalarının hızla devam ettirildiğini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, İskilip yolunda inşaatı devam eden hayvan pazarının tamamlandığında bölgenin en prestijli hayvan ticaret merkezinden biri olacağını söyledi. Şu anda kullanımda olan hayvan pazarı yerinde 3 bin 500 kişilik modern bir spor salonu yapımına başlandığını, hafriyat çalışmalarının devam ettiğini belirten Candan, “Bu süreçte hayvan tüccarlarımızın ve çiftçilerimizin mağdur olmaması, ticaret faaliyetlerini aktif olarak sürdürebilmeleri için hayvan pazarını geçici olarak mevcut pazarın yanına yani belediyemizin Temizlik İşleri Müdürlüğü yerleşkesinin arkasına taşıdık.” dedi.

Çorum’un canlı hayvan ticaretinde önemli bir merkez olduğuna vurgu yapan Candan, bu yılın sonunda bitirmeyi planladıkları yeni hayvan pazarı hizmete girene kadar alıcı ve satıcıların mağdur olmaması için Çorum Ticaret Borsası ile işbirliği halinde aldıkları karar doğrultusunda geçici hayvan pazarının hizmet vermeye devam edeceğini sözlerine ekledi.

23 Haziran 2017
291 kez görüntülendi