Hemşehrilerimizin sağlığı her şeyden önemli

Belediyemizin Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler park, bahçe, refüj ve yeşil alanlarda düzenli olarak ilaçlama ve haşereyle mücadele çalışması yürütüyor.

Şehir merkezinde bulunan yeşil alanları artırma gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Belediye Başkan Vekilimiz İsmail Yağbat, “Önemli olan bir işi yapmak kadar o işin takibini yapmak. Biz şehir merkezimizde bulunan 240 parkın, yeşil alanların ve refüjlerin bakım onarımını sürekli olarak yapıyoruz. Buralarda bulunan bitkilerin de bakımlarını aksatmıyoruz. Diğer yandan hemşehrilerimizin park, bahçe ve yeşil alanlarda güvenle zaman geçirebilmeleri amacıyla haşereyle mücadele çalışmalarımızı da itinayla yapıyoruz. Bu konuda çalışmalarımız hemşehrilerimizin sağlığı ve güvenliği için gece saatlerinde başlayıp sabahın erken saatlerine kadar devam ediyor” dedi.

Temiz şehir imajını bir adım ileriye taşıyalım

İlgili müdürlüklere bağlı ekiplerin haşereyle etkin bir mücadele içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Vekili Yağbat, vatandaşlardan da bu konuya hassasiyet göstermelerini istedi. Yağbat, “Biz ne kadar mücadele edersek edelim, hemşehrilerimiz çöplerini çöp torbalarına koyup ağızlarını bağlayarak konteynerlara atmadıkları ve konteynerların kapaklarını kapalı tutmadıkları sürece haşereyle tam anlamda mücadele etmiş sayılmayız” dedi.

Başkan Vekilimiz Yağbat, “Temiz Şehir Çorum” imajını el ele vererek bir adım daha ileriye taşıma çağrısında bulundu.

21 Haziran 2019
265 kez görüntülendi