Hüseyin Teke’den Başkan Gül’e ziyaret

Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü yönetim kurulu üyesi ve güreş koordinatörü Hüseyin teke görevinden ayrılarak Belediye Başkanı Zeki Gül’e veda ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Hüseyin Teke’ye Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Nadir Solak’ta eşlik etti.

Belediye Başkanı Zeki Gül ziyarette yaptığı konuşmada, “Güreş İl Temsilcimiz Hüseyin Teke, dün itibariyle Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Güreş takımının yönetiminden ve Güreş Koordinatörlüğünden ayrıldı. Hüseyin Abimiz, Türk Güreş tarihine, güreşiyle olduğu kadar hocalığıyla, idareciliğiyle, koordinatörlüğüyle, yetiştirdiği sporcularla geçen bir hemşehrimiz.  Hüseyin Teke, aktif spor hayatında da, güreş sporuna yönelik hizmetlerinde de şehrimizin ve bu şehrin insanlarının gururu oldu” dedi.

Başkan Gül, “Çorum güreş sporuna çok büyük isimler kazandıran bir şehir. Türkiye’de Güreş branşında birçok efsane ismimiz var.  Son dönemin efsane ismi de Hüseyin Teke’dir. Ata sporumuz, uluslararası müsabakalarda en fazla başarı kazandığımız branş olan güreşi Çorum’da yeniden ayağa kaldıran Adam Hüseyin Teke’dir. Çalışkanlığıyla, azmiyle daha da önemlisi samimiyetiyle Çorum’da güreş sporuna uzun yıllar hizmet etti. Gerek il temsilciği görevinde, gerekse Belediyemiz spor kulübünde görev yaptığı süre boyunca ben bütün samimiyetine yakından şahit oldum. Çalışmasına, titizliğine, babacanlığına yakından şahit oldum.  Hiçbir zaman kendi menfaatini düşünmedi. Kendi menfaatini, kesesini düşünenlere, bunları düşünerek spor yapanlara da asla pirim vermedi. Belediyemizin tek bir kuruşuna halel getirmeden görevini en güzel ve örnek şekilde yaptı. Gençlerin yetişmesi için cebinden de, zamanından da feragat etti. Bunun mükafatını da şehir olarak fazlasıyla aldık. Türkiye’de güreş denildiğinde Çorum,  akla gelen ilk merkezlerden bir tanesiyse bunda gerçekten Hüseyin Teke Abimizin alın teri vardır, emeği vardır. Onun bu çabası ve gayreti neticesinde, fedakarca çalışması neticesinde Çorum ve Belediyemiz güreş sporunda özlediği, hayal ettiği birçok başarıyı yakaladı. Fatih Erdin, biliyorsunuz Büyükler de Dünya ikincisi oldu. Hepimizi gururlandıran, herkesin takdir ettiği, özendiği bir başarıya imza attı. Fatih’in çocukluk döneminde geçirdiği sakatlığı aşmasında, ve büyük başarılar yakalamasının arkasında Hüseyin Teke vardır. Fatih’in yanında Selim’in, Emrah’ın, Ahmet’in, Engin’in Musa’nın ülkemizi ve şehrimizi gururlandıran başarılar yakalamasında da gene abimizin gayreti var. Milletimizin göğsünü kabartan, bayrağımızı dalgalandıran sporcular yetiştirdi.

Belediyemiz Yıldızlar Güreş Liginde Birinci ligde mücadele ediyor, grekoromen büyükler de birinci ligdeyiz. Büyükler Serbest Süper ligde mücadele ediyoruz. Geçtiğimiz yıl 14 takımın mücadele ettiği süper ligi 6. Sırada tamamladık. Güreşte her yaş gurubunda mevcut takımların ilk beşindeyiz. Bu sadece Belediyemizin gururu değildir. Aynı zamanda şehrimizin, ilçelerimizin bütün olarak Çorum’un gururudur. Hüseyin Abimiz, Güreş İl Temsilciğine devam edecek. Güreş Federasyonu As Başkanı olarak, hocamızın, abimizin her zaman yanında olduk, bundan sonra da yanında olmaya, onunla yol arkadaşlığı yapmaya devam edeceğiz.  Hüseyin abimize hem sporu, sporcuyu önemseyen Belediye Başkanı olarak, bu şehrin bir sakini olarak, Güreş Federasyonu As Başkanı olarak tebrik ediyorum. Hizmetlerinden dolayı, kendisine en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.  İnşallah güreş il temsilcisi olarak Çorum’un, Türkiye’mizin güreşine katkı sağlayamaya devam edecektir. Allah razı olsun” diye konuştu.

Güreş İl Temsilcisi Hüseyin Teke ise, şehrimizde güreş branşını en üst seviyelere çıkartmak için çaba gösteriyoruz. Bu çalışmaları yaparken bizlerin her zaman yanında olan, destekleyen Belediye Başkanımız Zeki Gül’e teşekkür ediyorum. Bundan sonrada güreşe desteğim devam edecek dedi.

14 Mart 2019
293 kez görüntülendi