İbadethanelere 3 yılda 7 milyon TL’lik yatırım

Şehrin değişik yerlerindeki cami ve Kur’an kursularında tadilat ve onarım çalışmalarını sürdürüyoruz.

Yeni yapılan cami ve mescitlerle birlikte mevcut camilerinde bakım ve onarımının belediyemiz tarafından yaptığını ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, 2015 ve 2016 yılında 39 caminin bakım ve onarımını gerçekleştirdiklerini söyledi. Cami ve Kur’an kurslarına mantolama, abdesthane yapımı, şadırvan tadilatı, tuvaletlerin bakımı ve çevre düzenlemesi gibi birçok alanda çalışma yaptıklarını vurgulayan Alper Zahir, “3 yılda 7 Milyon TL’yi bulan bir bütçeyi ibadethanelerimizin bakım ve onarımı için kullanmış olacağız” dedi.

Vatandaşlardan, derneklerden ya da cami görevlilerinden gelen talepler doğrultusunda Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin gerekli görülen yerlerde çalışmalarını sürdürdüğünü dile getiren Zahir, “Devane Camii, Tabakhane Camii, Özrahman Camii, Güldane Hatun Camii, Çakır Camii, Dumlupınar Camilerinde mantolama, abdesthane ve tuvaletlerde yenileme çalışmalarımız devam ediyor. Bunlara ilave olarak da ihalesi yapılıp önümüzdeki günlerde yapımı başlayacak olan ve ihale dosyası hazırlanan camilerimiz var. İnşallah en kısa sürede bunları da tamamlayıp hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız” diye konuştu.
Vatandaşlardan Belediye’ye teşekkür
Cami cemaati, belediyemizin, camii ve Kur’an Kurslarına yaptığı hizmetleri nedeniyle memnuniyetini dile getiriyor.

GüldaneHatun Camii cemaatinden Ahmet Sönmez ve Ahmet Yetişken, Çorum Belediyesi’nin yaptığı çalışmalardan duydukları memnuniyeti vurgulayarak“Eskiden camii tuvaletlerimiz çok kötü durumda idi. Belediyemizin camimizde yaptığı çalışmalarla camimizin baştan sona yenilendi. Her taraf gıcırgıcır oldu. Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü ve ekibinden Allah razı olsun” dedi.

14 Haziran 2017
300 kez görüntülendi