İHH’dan Başkan Gül’e ziyaret

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Genel Başkan Yardımcısı Mesut Şen, Çorum İHH Başkanı Selim Özkabakçı ve İHH Teşkilatlanma Sorumlusu Bekir Gün, Belediye Başkanı Zeki Gül’ü makamında ziyaret etti.

İHH Genel Başkan Yardımcısı Mesut Şen,  Belediye Başkanı Zeki Gül’e İHH tarafından başlatılan “Üç milyon İdlipli Yardım Bekliyor” kampanyası ve İHH çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Ziyarette ayrıca, Suriye Meselesi, Genç İHH ve İHH’nın acil yardım arama kurtarma çalışmaları gibi konular da konuşuldu.

Nerede bir mazlum, nerede bir zulüm varsa İHH’nın yardım eli uzatmak suretiyle orada bulunduğunu ifade eden Başkan Gül, “Bizim ecdadımız dünyanın neresinde olursa olsun zulüm altında olan mazlumlara, yardıma muhtaçlara el uzatmış onların yardımlarına koşmuş, yaralarını sarmıştır. Şu anda Türkiye Cumhuriyeti, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sayesinde ecdadımızdan bize miras kalan bu hassas duyguyla hareket etmekte. Biz de belediye imkânlarımızın el verdiği ölçüde dünya mazlumlarının yardımına koşmaya gayet ediyoruz. İHH ile bu konuda ortak çalışmalarda bulunduk. İHH’nın üstlendiği misyon, mazlumların derdini kendine dert edinmesi zaten bütün dünya tarafından takdir görüyor” dedi ve Genel Başkan Yardımcısı Şen’e yapacakları hayır hizmetlerde Allah’tan muvaffakiyetler diledi.

İHH Genel Başkan Yardımcısı Mesut Şen ve Çorum İHH Başkanı Selim Özkabakçı, Belediye Başkanı Zeki Gül’e minyatür Kudüs maketi hediye etti.

12 Ekim 2018
889 kez görüntülendi