İki katlı Çarşamba pazarı için çalışmalar başladı

Çorum Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Erdoğan Yılmaz, oda üyeleriyle birlikte Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’yü ziyaret etti.

Pazarcılar olarak her zaman Belediyenin almış olduğu kararların yanında olduklarını ifade eden Erdoğan Yılmaz, yapılan çalışmalar nedeniyle Başkan Külcü’ye teşekkür etti. Yılmaz, “Yaptığınız Pazar yerlerinden dolayı, pazarcı esnafına desteklerinizden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Biz sizlerden çok memnunuz. Her zaman bizim destekçimiz oldunuz.” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, her zaman esnafın yanında yer aldıklarını, esnafa yönelik yapılan çalışmalarla tüm esnaf kesiminin görüşlerini aldıklarını söyledi. Külcü, “Zaman zaman itilaflar yaşamış olsak bile hamdolsun bunları kalıcı bir problem haline getirmeden odalarımızla belediyemiz sürekli müşterek noktayı yakaladık ve oradan sonuca ulaştık. Bundan sonrada böyle itilaflar olacak ama karşılıklı anlayış içerisinde ve birbirimize yardımcı olarak bunları da aşacağız. Son olarak Çarşamba pazarının yerinin değişmesi hadisesini yaşadık. Bundan olumsuz etkilenen pazarcı esnaflarımız oldu. Sonrasında Belediye olarak daha güzel daha modern bir pazar yeri yapacağımızı söyledik ve belediyemize duyulan güven neticesinde pazarcı esnafımız da tamam dedi. Şimdi biz sözümüzün gereğini yerine getiriyoruz. Modern bir pazar yeri için proje çalışmalarını başlattık” dedi.

Çorum’a iki katlı Pazar geliyor

Tamamı kapalı semt pazarları ile ilgili çalışma yürüttüklerini belirten Başkan Külcü, pazar yerlerini aynı zamanda başkaca amaçlar için de kullanılabilecek şekilde kapalı mekanlar haline getirmeyi düşündüklerini vurguladı. Çarşamba pazarı ile ilgili proje çalışmalarına başladıklarını belirten Külcü, “Bütün esnafımızın rahatlıkla yerleşebileceği modern, tamamı kapalı, iki katlı bir pazar yerinin ihalesini önümüzdeki birkaç ay içerisinde yapıp kısa sürede de yapımını tamamlayacağız” dedi.

Başkan Külcü’den pazarcılara müjde
Belediyenin hem esnafı hem de vatandaşları düşünmek zorunda olduğunu belirten Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, daha önce yaralanmalarla sonuçlanan şemsiye kazalarının yaşandığını hatırlattı.

Başkan Külcü, “Bu ziyaretin pratik bir sonucu, kazanımı olsun diye arkadaşlara talimat vereceğim, Mimarsinan ve Buharaevler’de ki pazar yerlerinin etrafı kapatılırsa ne kadar maliyeti olur, ne getirisi olur, buraları başkaca amaçlar için de kullanabilir miyiz gibi değerlendirmeleri yapsınlar ona göre buraların etrafını da kapatalım. Bu şekilde hem sıcak- soğuk hem de şemsiye problemini çözmüş oluruz” dedi. Külcü, ziyaretleri için pazarcı esnafına teşekkür etti.

Zabıta Müdürü Mustafa Kanat’ın da hazır bulunduğu ziyarette pazarcılar Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye meyve sepeti hediye etti.

13 Ekim 2017
287 kez görüntülendi