İlkokul öğrencilerinden hayvan barınağına ziyaret

Sokak hayvanları ve yabani hayvanlara yönelik verdiği hizmet ile diğer illerin örnek aldığı belediyemiz Hayvan Bakımevi, öğrencilerin de ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Dr. sadık Ahmet ve Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencileri de belediyemizin misafiri oldu ve sokak hayvanları ve yabani hayvanlara yönelik çalışmaları yerinde görme imkanı buldu.

Yaklaşık 60 öğrencinin katıldığı ziyarette öğrencilere, Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri tarafından barınaktaki hayvanların bakımı, tedavileri ve belediye tarafından yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Hayvanlarla yakından ilgilenen çocuklar, yanlarında getirdikleri yiyeceklerle görevlilerin gözetiminde hayvanları besledi. Öğrencilere hayvan sevgisini aşılamak için gelen öğretmenler ise barınakta yaşayan sahipsiz hayvanların temizlikleri, bakımları ve tedavileri konusunda hassas davranan Çorum Belediyesi’ne ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Sokak hayvanları konusunda belediyemizin çalışmalarını memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden öğretmenler, “Sahipsiz sokak hayvanları konusunda çalışmalarını duyarlı bir şekilde yürüten belediyemize teşekkür ediyoruz. Sokak hayvanları için bir talebimiz olduğunda Belediyemizden gelen ekipler gecikmeden müdahalede bulunuyorlar. Çalışmaları memnuniyetle takip ediyoruz” diye konuştu.

 

09 Mart 2020
378 kez görüntülendi