İstanbul Maratonu’nda Çorum rüzgarı esti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Spor İstanbul ve Vodafone tarafından bu yıl ‘Sağlık İçin Koş’ temasıyla düzenlediği Vodafone 40’ıncı İstanbul Maratonu kapsamında düzenlenen Türkiye’nin en büyük spor fuarında Çorum Belediyesi, 5. Uluslararası Hitit Koşusu için yerini aldı.

28 Nisan 2019 tarihinde yapılacak olan 5. Uluslararası Hitit Koşusu’na daha çok katılım sağlamak ve şehrimizin tanıtımımı yapmak için Çorum Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü çalışanları İstanbul Maratonu kapsamında Avrasya Sanat ve Gösteri Merkezi’nde düzenlenen “En Spor Fuarı”na katıldı.

Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar’da Çorum Belediyesi standını ziyaret etti. Çintimar, “Hitit Koşusu 5 yıldır profesyonel şekilde Çorum’da yapılıyor. Federasyon olarak birlikte koşumuzu gerçekleştiriyoruz. Hitit Koşusunu yakından takip ediyorum. İnşallah 2019 yılında gerçekleşecek olan 5. Uluslararası Hitit Koşusu’na programımız müsait olduğu sürece katılacağım” dedi.

92 yaşındaki Safder Kartoğlu’ndan ziyaret

Uluslararası Hitit Koşusuna Türkiye’nin en yaşlı koşucusuunvanı ile katılan 92 yaşında olan Safder Kartoğlu Çorum Belediyesi standını ziyaret ederek, “4. Uluslararası Hitit koşusundan çok memnun kalmıştık. Stant görsellerinde bizlere yer verdiğiniz için teşekkür ediyorum. İnşallah sağlık koşullarım el verdiği sürece Hitit Koşusu’na katılmaya devam edeceğim” diye konuştu.

Avrasya Maratonu ŞampiyonundanHitit Koşusuna övgü

Türk bayan sporcuları arasında Avrasya Maratonu’nda bayanlarda birinciliği kazanan tek Türk bayan atlet unvanına sahip Serap Aktaş, “Şampiyonalara, uluslararası milli müsabakalara katılarak ülkemizi başarıyla temsil ettim. İnşallah 5. Uluslararası Hitit Koşusu’na katılmak istiyorum. Çorum’u burada azda olsa tanıma imkanı verdiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

13 Kasım 2018
262 kez görüntülendi