Kadınlar en güzel yaş pastayı yapmak için yarıştı

Çorum Belediyesi Buhara Kültür Merkezi Pastacılık Bölümü Öğrencileri sene boyunca aldıkları kursun ardından hünerlerini yaş pasta yarışmasında sergiledi.

Çorum Belediyesi Buhara Kültür Merkezi bünyesinde Pastacılık Bölümünde yer alan kursiyerler kurs sonunda düzenlenen yarışmada ter döktü. Yaptıkları yaş pastalarla jürinin karşısına çıkan kursiyerler heyecanlı anlar yaşadı. Jüriyi Belediye Başkanı Zeki Gül’ün eşi Halime Gül, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu’nun eşi Sıdıka Yabacıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan’ın eşi Havva Candan ve Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Havva Doğan oluştururkenyapılan pastalara hem tat hem de görünüş puanı veren jüri üyeleri birinciyi belirlemekte oldukça zorlandılar.

Kursiyerler Emine Sorkan, Şehri Kabakçı, Sevim Bezmez, Zehra Kömürcü, Aminenur Ayhan, Safiye Erdem, Fatma Olukçu ve Gamze Güzel yaptıkları pastalarla birinci olabilmek için çaba sarf ettiler. Gerçekleştirilen kurs ve yarışma hakkında açıklama yapan Çorum Belediyesi Buhara Kültür Merkezi Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Adife Kanar, kursiyerlerin hünerlerini düzenledikleri yarışma ile sergilediklerini belirtti. Kursun 280 saat sürdüğünü dile getiren Kanar, “280 saat süren yaş pasta yapımı ve sunumu kursunda bugüne kadar kursiyerlerimiz çeşitli bilgiler aldılar. Bugün de kurs sonu bitirme sınavları için herbiri ayrı ayrı pastalar yaptılar. Benim gönlümde hepsi birinci. Ben hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Jüri tarafından yapılan değerlendirmenin ardından yarışmaya katılan kursiyerlere çeşitli hediyeler verildi.

21 Şubat 2018
812 kez görüntülendi