Kamuoyuna duyuru

Bazı basın yayın organlarına ait sosyal medya hesaplarında, “Jet hızıyla trafik lambası dikildi”  başlığıyla yayınlanan haberle ilgili açıklamadır:

Çorum Belediyesi Basın Biriminden yapılan açıklamada, nüfusun ve araç sayısının artmasına ve bu durumun da şehir merkezinde trafikle ilgili sorunların yaşanmasına dikkat çekilerek ortaya çıkan sorunların çözümüyle ilgili çalışmalar yapıldığı vurgulandı.

Açıklamada; “Ulukavak Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Varinli Caddesi ve Mavral Sokağın kesiştiği noktada meydana gelen kazalardan dolayı vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda hem yayaların hem de araçların daha güvenli ulaşım sağlaması için 2013 yılından itibaren çalışmasına başlanmıştır. Trafik levhaları, hız kesici butonlar, anayol, tali yol ayrımları yapıldı. Kavşak kollarına dur levhaları daha görünür ve dikkat çekici olması için güneş enerjili sinyal levhaları takıldı. Akşam saatlerinde sürücülerin dikkatini çekmesi için sarı ve kırmızı flaşörler konularak daha güvenli seyir yapılması hedeflendi. Yaya geçişleri düzenlenerek boya ve çizgileri yapıldı.” Denildi.

Mezkur bölgede yapılan, sinyalizasyon altyapı çalışmasının, 2018 yılında başladığı vurgulanan açıklamada:

“Varinli Caddesi ve Mavral Sokağı’n kesiştiği noktada yapılan incelemeler, gözlemler, vatandaşlardan gelen şikayet ve talepler değerlendirilerek 2018 yılı sonlarında bölgedeki trafik yoğunluğu tekrar gözden geçirildi. Kavşağı kullanan araçların kullandığı güzergahlarda dikkate alınarak kavşakta dron ile havadan, kamera ve personel marifetiyle yardımı ile yerden araç sayımı çalışmaları yapıldı. Elde edilen veriler sonucu gerekli teknik sinyal programları hazırlanarak deneme amaçlı geçici sinyalizasyon sistemi kavşağa kuruldu. 1 haftalık deneme amaçlı yapılan sinyalizasyon sisteminin doğuracağı olumlu veya olumsuz sonuçlar ilgili birimlerimiz tarafından değerlendirilerek, yapılacak trafik uygulamalarına karar verilecektir. Şehrimizin tümünde ulaşımın güvenli ve rahat bir şekilde yürütülmesi için Belediyemizin ilgili birim ve ekipleri çalışmalarına aralıksız devam etmektedir, kamuoyuna saygıyla duyururuz” ifadeleri yer aldı.

17 Nisan 2019
375 kez görüntülendi