Karakucak Güreşlerine pehlivanlardan yoğun ilgi

Çorum Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği yağlı güreşler bu yıl karakucak güreşleri olarak düzenlenecek.Karakucak Güreşleri’nde birbirinden değerli şampiyon güreşçiler er meydanında kıyasıya mücadele edecek.

Çorum’da ilk defa bu çapta bir karakucak güreş organizasyonu gerçekleştirileceğini belirten Belediye Başkanı Zeki Gül, “yıllardır düzenlediğimiz ‘Çorum Belediyesi Geleneksel Yağlı Güreşleri’ organizasyonu ile ata sporumuz güreşi, Çorumlu güreş sever vatandaşlarımızın ayağına getiriyorduk. Bu yıl vatandaşlarımızdan ve pehlivanlarımızdan gelen talepler üzerine yağlı güreşler yerine karakucak güreşleri düzenleme kararı aldık. Ben inanıyorum ki karakucak güreşleri de daha önce düzenlediğimiz yağlı güreşler kadar çekişmeli ve heyecanlı geçecek” dedi.

Toplam ödül 68.200 TL
Çorum Belediyesi Karakucak Güreşleri’ne pehlivanların yoğun ilgi gösterdiğini söyleyen Başkan Zeki Gül, “Bugüne kadar başvuruda bulunan pehlivan sayımız gayet yüksek. Bu başvurulara baktığımızda görüyoruz ki; Çorum Belediyesi Karakucak Güreşleri’ne Dünya, Avrupa Şampiyonu birbirinden değerli pehlivanlarımız katılacak. Karakucak Güreşlerimiz, baş, baş altı, büyük orta, küçük orta, deste, tozkoparan teşvik, yıldızlar ve minik olmak üzere toplam 21 kategoride yapılacak. Her kategoriden ilk 8’e giren 168 güreşçimize toplamda 68 bin 200TL ödül vereceğiz. Bütün müsabakaların centilmenlik içerisinde Türk Sporuna yakışır şekilde gerçekleşmesi temenni ediyorum” dedi.

Spora verdiği destekle bilinen Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, Nazmi Avluca Spor Tesislerinde 15 Eylül 2018 Cumartesi günü saat 10.00’da gerçekleştirilecek Çorum Belediyesi Karakucak Güreşleri’ne bütün Çorumluları davet etti.

10 Eylül 2018
338 kez görüntülendi