Kavaklı, İHL öğrencileriyle buluştu

Belediyemiz tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 7. düzenlenen Kitap ve Kültür Günleri kapsamında ünlü yazarlar Çorumlu okurlarıyla buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Çorum’a gelen ünlü yazar Ali Erkan Kavaklı,Çorum Belediyesi Prof.Dr. Hayreddin Karaman İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle sohbet etti.

“Dehanı keşfet zekanı geliştir” konulu söyleşide Kur’an-ı Kerim’in iyi incelendiğinde fizik, kimya, biyoloji, geometri ve matematik kitaplarının yazılabileceğini söyleyen Ali Erkan Kavaklı, “Son yıllarda kainat kitabını iyi okumadığımız için bilim ve teknolojiden koptuk.” dedi.

Saray gibi bir okulda okuyorsunuz
Yazar Ali Erkan Kavaklı, öğrencilere yönelik yaptığı konuşmada “Bugün burada saray gibi bir imam hatip okulu var. Bütün öğrenciler eşit bir şekilde eğitimlerine devam ediyor. Bunun için yatıp kalkıp Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a dua edelim.” diye konuştu.

Kavaklı’ya imza gününde yoğun ilgi
Ali Erkan Kavaklı, 7. Kitap ve Kültür Günlerinde kitaplarını imzalayarak sevenleri ile buluştu.

Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Gül ve Alper Zahir, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Cengiz Özkader ve çok sayıda kitapsever için kitaplarını imzalayan Ali Erkan Kavaklı’ya Başkan Yardımcısı Alper Zahir, Saat Kulesi maketi hediye etti.

22 Mayıs 2017
168 kez görüntülendi