Külünk, Kentpark’ın adı “Millet Bahçesi” olsun dedi

Çorum Belediyesi’nin düzenlediği program kapsamında “Küresel Kıskaçtaki Türkiye” konferansı için Çorum’a gelen AK Parti İstanbul Eski Milletvekili Metin Külünk konferans öncesi Belediye Başkanı Zeki Gül’le birlikte Kentpark’ı gezdi.

Kentpark’ı ziyarette, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı Dış İlişkiler ve Yurt Dışı İşçi Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı hemşehrimiz Halit Çağdaş da eşlik etti.

Çorum’un prestij projelerinden olan Kentpark’ı gezen AK Parti İstanbul Eski Milletvekili Metin Külünk, “ Kentpark, Çorum’un çehresini değiştiren bir park olmuş. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın her şehre yapılmasını istediği Millet Bahçesini siz yapmışsınız zaten” dedi. Başkan Zeki Gül’den parkla ilgili bilgi alan Külünk, her şeyiyle çok güzel bir park olduğunu vurguladı ve böyle bir parkı hızlı bir şekilde bitirerek Çorum’a kazandırdığı için Belediye Başkanı Zeki Gül’e teşekkür etti.

Toplam alanı 213 bin metrekare olan Kentpark içerisinde 24 bin metrekare biyolojik arıtmalı gölet bulunduğunu belirten Başkan Gül, “Çorumlular Kentpark’ı çok sevdi. Havaların soğumasına rağmen hafta sonu burası çok kalabalık oluyor. İlkbahar ve yaz aylarında hemşehrilerimiz ve il dışından şehrimizi gezmek amacıyla buraya gelen vatandaşlarımız tarafından gezilip görülecek ve ailece zaman geçirilebilecek bir mekan olması sebebiyle daha da fazla teveccüh göreceğini düşünüyorum” dedi.

23 Kasım 2018
483 kez görüntülendi