Mahalle İftarlarına Akkent’te başladık

Belediyemiz tarafından Ramazan ayı içerisinde yapılan mahalle iftarlarının ilki Akkent Mahallesinde gerçekleştirildi. Akkent Mahallesinde oluşturulan gönül sofrasında yaklaşık 2 bin 500 kişi aynı anda orucunu açtı.

Düzenlenen iftar programına Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Başkan Yardımcısı Alper Zahir, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, b

elediye meclis üyeleri, AK Parti il, merkez ilçe ve gençlik kolları teşkilatı, Akkent muhtarı Necip Güler ve mahalle sakinlerinin katıldı.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Ramazan’ı doya doya yaşamayı, Ramazan’ın manevi ikliminden dolu dolu istifade etmeyi ve güzellikler içerisinde bizi bayrama eriştirmesini Rabbimden niyaz ediyorum. Geleneksel hale getirdiğimiz mahalle iftarlarımızın ilkini Akkent Mahallemizde başlayarak bismillah dedik. 5 mahallemiz başta olmak üzere gençlerle, çocuklarla iftar programları yaparak bu yıl 25 bin, 30 bin kardeşimizle gönül sofralarında buluşacağız” dedi.

Külcü’den Akkent’e cami ve mescit sözü

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Akkent Mahallesinde yapılan mahalle iftarında Akkent sakinlerine müjde verdi.

Tüm mahallelerde alt yapıdan, üst yapıya, sosyal belediyecilikten, kültürel hizmetlere kadar tüm çalışmaları eksiksiz yapmaya gayret ettiklerini belirten Başkan Külcü, “Akkent Muhtarımız ve mahalle sakinlerimizin bizden bir camii talebi oldu. Biz de Akkent Mahallemizdeki kardeşlerimizin bizden böyle bir talebine karşılıksız kalmayarak Akkent’e bir camii yapacağımızı söylemiştik. Camimizin inşaatına inşallah Temmuz ayının içerisinde başlayacağız. Bir sonraki Ramazan’a yetiştirerek ibadete açılmış olacak. Akkent Mahallemizin aşağı kısmında kalan bölgeye de bir tane mescit yapacağız. 3-4 ay içerisinde tamamlayıp mescidimiz ibadete açılacak. Mahallemize hayırlı olsun.” dedi.

Muhtar Güler’den Başkan Külcü’ye teşekkür

Akkent Mahallesine önemli hizmetler yapıldığını vurgulayan Necip Güler, “Mahallemizi adeta ormana çevirdiniz. Ağaçlandırma çalışmalarınız, yaptığınız parklar, mahalle Kur’an Kursu, spor tesisleri gibi çok sayıda çalışmayla birlikte mahallemizin çehresini değiştirdiniz. Çorum çöplüğünde başlattığınız Katı atık tesisi ile mahallemizi kötü kokudan kurtardınız. Akkent Mahallemizde mahalle sakinlerimizi hep bir araya getirmek için böyle güzel bir programı yaptığınız ve hizmetleriniz için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kur’an-ı Kerim ziyafeti

Belediyemiz tarafından Akkent Mahallesinde düzenlenen mahalle iftarı öncesi Mehter Takımının yaptığı gösteri ve Grup Çağrı’nın seslendirdiği ezgiler beğeni topladı.

Dünya Kur’an-ı Kerim okuma birincisi hafız Yaşar Çuhadar ve Türkiye Kur’an-ı Kerim okuma birincisi Mansur Sağır’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti iftar sofrasında bir araya gelen kalabalığı adeta mest etti.

 

05 Haziran 2017
345 kez görüntülendi