Mahalle Mescitleri bayrama hazır

Çorum Belediyesi tarafından şehrin çeşitli semtlerine yapılan mahalle mescitlerinden 2 tanesi daha Kurban Bayramı’na hazır hale getiriliyor.

Geçtiğimiz aylarda Bişkek Caddesi üzerinde yapılan mahalle mescidinin ibadete açılmasının ardından Hazreti Hüseyin Mahalle Mescidive Yıldırım Beyazıt Mahalle Mescidi Kurban Bayramında ibadete açılacak.

Yapımı tamamlanan ve devam eden mahalle mescitleri hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Zeki Gül, şehrin çeşitli mahallelerine mescit kazandırma çalışmalarında son noktaya gelindiğini dile getirdi. 2 mahalle mescidinin bayram öncesinde ibadete açılacağının müjdesini veren Başkan Gül, “Mahalle mescitlerinde çalışmalarımız aralıksız olarak devam ediyor. Kurban Bayramı öncesinde mahalle mescitlerimizi vatandaşlarımızın ibadetine açacağız. Ulukavak Mahallesi Pazartesi Pazarı civarında yaptığımız Hazreti Hüseyin Mahalle Mescidimiz ve Çamdeğirmeni4.Sokak üzerine yaptığımız Yıldırım Beyazıt Mahalle Mescidimiz bitme aşamasına geldi. Bu iki mescit Kurban Bayramı’ndan önce ibadete açılacak.İbadethanelerle ilgili hizmetlerimiz, Belediyecilik hizmetlerimizin en önemli kalemlerinden bir tanesi. Çünkü sahip olduğumuz milli ve manevi değerlerimiz neşet ettiği mekanlar, mescitlerimizdir, camilerimizdir. Biz de bu anlayışa uygun olarak ibadethanelerimizle ilgili kapsamlı çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

16 Ağustos 2018
606 kez görüntülendi