Milli raketlerden gururlandıran başarı

Belediyemizin şampiyon raketlerinden, Tunus’ta yapılan WTT Star Gençlik Erkekler Yarışmalarından ülkemizi ve şehrimizi gururlandıran güzel başarılar geldi.

Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Erkek Yıldız Milli sporcularımız Arda Kekillioğlu ve Uğurcan Dursun 27 Mayıs günü yaptığı müsabakalarda ülkemize 2 bronz madalya getirmenin gururunu yaşattı.Yıldız Çift erkekler müsabakalarında Arda & Arpas ikilisi Yarı final maçında İsveçli Björkryd & Sjogren çiftine 3-2, mağlup olarak bronz madalyanın sahibi olurken Uğurcan & Closset çifti ise Rus Koniukhov & Vinogradov çiftine 3-1 mağlup olarak bir diğer bronz madalyanın sahibi oldu.

 Uğurcan Dursun dikkatleri yine üzerine çekti
Bir üst kategoride de Genç Ferdi Erkekler müsabakalarında Uğurcan ilk 8’e girme maçında tecrübeli rakibi Belçikalı Nicolas Degros’a 3-2 mağlup oldu. Yıldız Ferdi Erkekler müsabakalarında ise ilk 8’e giren Uğurcan, çeyrek finalde Çek rakibi Martin Sip’e 3-2 mağlup olarak madalyayı kaçırsa da turnuvada tüm dikkatleri ve beğenileri üzerine çekmeyi başardı. Uğurcan Dursun, gösterdiği başarılı performans ile Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu ITTF ana sayfasında yer aldı.

Erkek Milli Takımımız ve Çorum Belediyesi GSK sporcusu milli raketlerimiz, kendilerine tüm imkanları sağlayan Belediye Başkanımız Halil İbrahim Aşgın’a, Belediye Başkan Yardımcılarına ve Kulüp Başkanı Nadir Solak’a teşekkür etti. Bronz madalya ile göğsümüzü kabartan milli raketler, daha başarılı sonuçlar almak için azimle ve gayretle çalışmaya devam edeceklerini ifade ettiler.

31 Mayıs 2021
377 kez görüntülendi