Mimarsinan, gönül sofrasında buluştu

Her yıl düzenlediğimiz geleneksel mahalle iftarlarının bu yıl ikincisini Mimarsinan Mahallesinde yaptık. Mimarsinan’daki gönül sofrasında yaklaşık 5 bin kişi aynı anda iftar yaptı.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, AK Parti il, merkez ilçe ve gençlik kolları teşkilatı ve çok sayıda mahallelinin katıldığı iftar yemeğinde konuşan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, her Ramazan ayında olduğu gibi bu yıl da mahalle iftarları ile gönül sofraları kurduklarını söyledi.

Mimarsinan Mahalle sakinlerinin iftara gösterdiği ilgiden memnun olduğunu belirten Başkan Külcü, “Mimarsinan mahalle sakinlerimiz geçen sene olduğu gibi bu sene de muhteşem bir coşku içerisinde ev sahipliği yaparak bizleri ağırlıyor.” dedi.

Mimarsinan’aKur’an Kursu ve toplu konut müjdesi
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum Belediyesi’nin çalışmalarının şehrin her yerinde olduğunu vurgulayarak “Şehrimizin hangi mahallesine, hangisi sokağına giderseniz gidin orada Çorum Belediyesinin bir hizmetini, bir eserini görüyorsunuz. Mimarsinan Mahallemizde de bu böyle. Yollarına, parklarına, kadın kültür merkezine bir bakın, her geçen gün yapılan hizmetlerle mahallemiz daha da güzelleşiyor” dedi.

Yaptığı konuşmada Mimarsinan’a Kur’an kursu ve toplu konut müjdesi veren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Mimarsinan Camii’nin hemen yanında 5-6 yaşlarındaki çocuklarımızın dini ve değerler eğitimizi görecekleri kreş, üzerinde de hanım kardeşlerimiz için bir Kur’an kursunun yapımına inşallah temmuz ayı içerisinde başlayacağız. Bir diğeri de Kırklar sitesinin karşısında 230 dönümlük bir araziyi çeşitli yöntemlerle Belediyemize kazandırdık. Orada inşallah büyük bir toplu konut projesine 3-4 ay içerisinde başlayacağız. 2 bin konut ve 7-8 bin nüfusu Mimarsinan mahallemize getirmiş olacağız.” dedi ve bu projelerin Mimarsinan Mahallesine ve Çorum’a hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ da yaptığı konuşmada Türkiye’nin yüklendiği misyon gereğidünya Müslümanlarına yardım ettiğini belirterek Türkiye’nin hiçbir zulme duyarsız kalamayacağını dile getirdi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar ise mahalle iftarlarını düzenleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye teşekkür etti.

Grup Genç konseri ve Kur’an-ı Kerim ziyafeti
Mimarsinan Mahalle iftarı öncesi mahalle sakinleri Dünya Kur’an-ı Kerim okuma birincisi hafız Tayfur Sönmez ve Dünya Kur’an-ı Kerim okuma birincisi Ahmet Sarıkaya tarafından icra edilen Kur’an-ı Kerim tilavetinde mest oldu.

İftar sonrası da Grup Genç’in seslendirdiği ezgiler, Mimarsinan mahalle sakinleri tarafından beğeniyle takip edildi.

14 Haziran 2017
213 kez görüntülendi