Öğrenciler kitaplarıyla buluştu

Genç Memur-Sen tarafından hazırlanan “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesi kapsamında Çorum Belediyesi ile imzalanan protokolün ardından  öğrencilere kitap dağıtımı yapıldı.

Buharaevler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen kitap dağıtım törenine Belediye Başkanı Zeki Gül, İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Çoban, Genç Memur Sen Çorum İl Başkanı Fatih Okumuş ve yöneticiler, Buharaevler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Şahin Çalışkanoğlu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Genç Memur Sen Çorum İl Başkanı Fatih Okumuş projeye destek veren Belediye Başkanı Zeki Gül ve İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Çoban’a teşekkür etti.

Belediye Başkanı Zeki Gül Çorum’da bulunan 55 Z kütüphanenin 40 tanesinin belediye tarafından yapıldığını belirterek öğrencilerin kitap okumasının kendileri için ne kadar değerli olduğunu belirtti. Bir çok alanda başarılı olabilmek için kitap okunması gerektiğini belirten Belediye Başkanı Zeki Gül “Matemetikte bile en kolay problemi çözebilmek için kitap okunması gerekiyor. Bizler de öğrencilerimizden bol bol kitap okumalarını istiyoruz. Bugün burada dağıtacağımız kitapları okuyarak önünüzdeki yolda sizlere rehber olmasını temenni ediyor eğitim hayatınızda başarılar diliyorum” dedi.

11 Mart 2019
605 kez görüntülendi