Öğrencilerden Yazar Çaylı’ya yoğun ilgi

En güzel sanat eseri sizlersiniz

Belediyemiz tarafından bu yıl 7.’si düzenlenen Kitap ve Kültür günleri kapsamında Çorum’a gelen şair-yazar Nesrin Çaylı, Atatürk Lisesi öğrencileriyle buluştu.

Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organizasyonu ile Atatürk Lisesindeki söyleşiye okul müdürü Halit Güneş, belediyemiz Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri Koordinatörü Nuran Hakyemez, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Öğrencilerin şair-yazar Nesrin Çaylı’nın şiirlerini okuması ile başlayan programda öğrencilere hitap eden Nesrin Çaylı, çeşitli tavsiyelerde bulundu. Çaylı yaptığı konuşmada “Sürü gibi yaşamak yerine, Allah’ın bize bahşettiği nimetleri bilerek şahsi olarak yaşamayı öğrenmeliyiz. Herkes çok özel olduğu için parmak izine yakışan şekilde yaşamalıyız. Bir maden nasıl ki işlenmediği sürece ekonomik olarak hayatımıza girmiyorsa insanda işlenmediği zaman aynıdır. En güzel sanat eseri sizlersiniz. Kendinize bahşedilmiş nimetleri fark edin. Çevrenizi, dilinizi ve dininizi öğrenin. Diliniz yoksa sevdanız, davanız, inancınız olmayacaktır. Dilinizi keşfedin çünkü çok güzel bir dile sahibiz. Dil sevda istiyor. Dile ehemmiyet vermezseniz bize küser. Neye inanıyorsanız onu keşfedin. Çiçeklerin isimlerini öğrenin size çok şey öğretecektir” diye konuştu.

Yazar Çaylı Kitap Fuarında sevenleriyle buluştu
7.’sini düzenlediğimiz Kitap ve Kültür Günleri Kapsamında söyleşi ve imza günü için Çorum’a gelen Nesrin Çaylı, daha sonar kitap fuarında kitaplarını imzaladı.
İmza gününe Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan ve kitapseverler katıldı.

22 Mayıs 2017
264 kez görüntülendi