Oku! Düşün! Anla! Yaşa!

Belediyemiz tarafından düzenlenen, Peygamber Efendimizin hayatının anlatıldığı kitapları okuyan öğrenci ve velilerinin yarıştığı Oku! Düşün! Anla! Yaşa! Ailemle Kitap Okuyorum Yarışması”nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Buhara Kültür Merkezinde düzenlenen ödül törenine Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya Çoban, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül ve çok sayıda davetlinin katıldığı programda konuşan Başkan Külcü, yarışmanın ödül töreninin nisan ayının 3. Haftasında kutlanan Kutlu Doğum Haftası’na denk gelmesinin de ayrıca bir güzellik olduğunu söyledi.

Peygamber Efendimizin insanlar için en güzel örnek olduğunu vurgulayan Başkan Külcü, “Bu yarışmada da ilkokul öğrencilerimiz ‘Peygamberimizden 101 Hatıra’ adlı kitabı, ortaokul öğrencilerimiz ‘Gençler İçin Peygamberimizin Hayatı’ adlı kitabı ve lise öğrencilerimizle velilerimiz MartingLings’in siyer alanında ödüllü kitabı ‘Peygamberimizin Hayatı’ adlı kitabını okudular. 409 öğrenci, 388 veli olmak üzere 797 kişi bu yarışmaya katıldı. Burada asıl önemli olan öğrenci ve velilerimizin bu yarışma vesilesiyle Peygamber Efendimizin hayatını okuyup öğrenmiş olmalarıdır.” dedi.

Programda daha sonra yarışmaya katılan ilkokul ve ortaokul öğrencileri Peygamber Efendimizin hayatından kesitler ve hadisler paylaştı. Semazen gösterisi yapıldı.

Yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenleri tebrik eden Başkan Külcü, dereceye girenlere ödüllerini takdim etti. Yarışmada dereceye giren kategori birincilerine 1000 TL, ikincilerine 750 TL ve üçüncülerine 500 TL para ödülü verildi.

11 Mayıs 2017
355 kez görüntülendi