Otizmli çocuklar için önemli proje

Çorum Belediyesi ve Hitit Üniversitesi arasında 2014 yılında imzalanan protokolle hayata geçirilen “Çorum İçin Bir Projem Var” isimli proje kapsamında 2017 yılı projelerinden biri olan Eğitsel Oyunla Hareket Eğitiminin Otizmli Çocukların Ruhsal ve Fiziksel Gelişimine Etkisinin Araştırılması konusu raporlandı.

Toplantıya Çorum Belediyesi Birim Müdürleri, proje çalışanları ve Otizm Derneği başkanı Emine Çelen katıldı.

Toplantıda Hitit Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Faruk Yamaner’in kendisine ait olan Eğitsel Oyunla Hareket Eğitiminin Otizmli Çocukların Ruhsal ve Fiziksel Gelişimine Etkisinin Araştırılması konulu projesinin sonuç rapor sunumunu yapıldı. Proje süresinde yapılan çalışmaları anlatan Yamaner, “Çorum’daki otizmli çocukların fiziksel aktivite ile motor becerilerinin ve sosyal duygu düzeylerinin geliştirilmesi, otizmli çocuğun duyu-motor yeteneklerinin gelişiminin yanı sıra iletişim, öz bakım, sosyalleşme becerilerinin geliştirilmesi,otizmli çocukların topluma kazandırılması ve ailelerin de otizmli çocuklarla beraber topluma kazandırılması” konularına değindi.

Prof.Dr.Faruk Yamaner, yaptığı  sunumun ardından katılımcıların sorularına cevap vererek projeyi birlikte değerlendirdiler.

21 Mayıs 2018
585 kez görüntülendi