Otobüslerde konfor artıyor

Bunaltıcı yaz sıcaklarında toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlar klimalı durak hizmetinden ve yeni otobüslerden memnun.

Çorum Belediyesi, Çorum genelinde toplamda 23 klimalı durakla vatandaşlara konforlu toplu taşıma hizmeti sunuyor. Klimalı durakları kullanan vatandaşlar, kendilerine sunulan bu hizmetten bir hayli memnun.

Klimalı durakların bu halka yapılmış en güzel hizmetlerden bir tanesi olduğunu ifade eden Türker Ülkü,”Vatandaşlar yazın serin, kışın da sıcak ve konforlu bir ortamda otobüs bekliyor, bu çok güzel bir hizmet. Çorum’un bu şekilde hizmetlerle örnek bir il olmasını isterim, başarılı bir çalışma” diye konuştu.

Sadece otobüs bekleyenlere hizmet vermekle kalmıyor
Klimalı duraklar sıcak yaz günlerinde otobüs bekleyenlere hizmet vermekle kalmıyor, sıcaktan bunalan vatandaşların da serinlemesi ve dinlenmesi için fırsat oluşturuyor.

Anketörlük yaptıklarını ve gün boyu dışarı da çalıştıklarını belirten Beyza Demir, “Tüm gün dışarıdayız, özellikle 3-4 gibi hava çok sıcak oluyor, biz de buraya girip serinliyoruz ve dinleniyoruz” dedi.

Yeni dönemde otobüslere tam denetim
Toplu taşımada yeni döneme geçen Çorum Belediyesi’nin toplu taşıma araçlarında ve Klimalı duraklarda rutin olarak klima denetimi yapılacağını ifade eden Belediye Başkanı Zeki Gül, “Şehrin muhtelif yerlerinde 23 adet klimalı durağımız var. Bunların klimalarını sürekli olarak kontrol ediyoruz. Yeni dönemde toplu taşıma otobüslerinin klimalarının düzenli çalışıp çalışmadığı da belediyemizin Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturduğumuz bir ekiple rutin olarak denetleniyor” dedi.

08 Ağustos 2018
377 kez görüntülendi