Sağlıklı nesiller yetiştirmek için çalışıyoruz

Çocukların gelişimi ve okulda çocukların yapması gerekenler konusunda ailelere Belediyemiz Necip Fazıl Kısakürek Gençlik Merkezinde seminer verildi.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün eşi Hatice Külcü, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir ve öğrenci velilerinin katıldığı seminer fizyoterapist Merve Günder tarafından verildi.

Belediyemiz Buhara Kültür Merkezi’nde görev yapan fizyoterapist Merve Günder tarafından verilen seminerde velilere erken yaşta spora başlamanın önemi, çocuklarda gelişim problemi, ilkokul çocuklarında doğru çanta seçimi ve çocuklarda doğru oturma pozisyonları hakkında bilgiler sunuldu.

Seminer sonrası velilere hitap eden Hatice Külcü, çocukların; kültür, sanat, spor, okuma ve araştırma alışkanlığı kazandırıcı programların yanında onların sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri içinde belediyenin önemli çalışmalar yaptığını söyledi. Bu tür programların çocukların gelişimine çok büyük katkı sağladığını ifade eden Hatice Külcü, “Sağlıklı nesiller yetiştirmek için eğitim seminerlerimiz devam edecek” diye konuştu.

Hatice Külcü daha sonra Necip Fazıl Gençlik Merkezi’nde eğitim gören öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek başarılar diledi.

10 Mayıs 2017
280 kez görüntülendi