Toplu taşımada istişare toplantısı yapıldı

Toplu taşımada önemli bir dönüşüme giden Çorum Belediyesi,il genelinde toplu ulaşımda başlattığı dönüşüm projesi kapsamında mahalle muhtarları ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan,Ulaşım Hizmetleri Müdürü Lütfullah Şirin, Toplu Taşıma Amiri Kerim Yılmaz tarafından, yeni ulaşım modeli ile ilgili olarak mahalle muhtarları ve Ulaş A.Ş yetkilileri ile istişare toplantısı gerçekleştirdi. Mahalle Muhtarları kendileri ve mahalle sakinlerinin talepleri tek tek söz olarak iletti.

2008 yılında hizmete alınan ve modern toplu taşımacılık standartlarının gerisinde kalan mevcut otobüslerin Temmuz ayından itibaren kullanılmayacağını toplantıda ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, klimalı, engelli rampalı, telefon şarj fonksiyonlu ergonomik otobüslerimizin yeni anlayışla hemşehrilerimize hizmet edecek. Yeni yapılaşmanın ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı devlet kurumlarının şehrin farklı noktalarında hizmet vermeye başladığı için ulaşımda köklü değişimler yapıyoruz. Şuanda yeni hastane bölgesinde gidiş-geliş hattı olarak saatte 30 aracımız çalışıyor. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüz yeni güzergâhları belirleme hususundaki çalışmalarını sürdürüyor dedi.

Candan, “Şehrimizdeki çalışmalarımızda bizlerin her zaman yanında olan muhtarlarımız böylesine önemli bir konuda da istişarede bulunmak için bu toplantımızı gerçekleştirdik. Yapılan toplantıda, toplu taşımada yaşanan sorunlar ve bu sorunların çözüm yolları değerlendirdik. Toplantımız oldukça verimli geçti. Muhtarlarımızla toplu ulaşım hizmetlerinin daha da kaliteli hale getirilmesi için fikir birliğine vardık.Kısa sürede hemşehrilerimizin hak ettiği kalite ile toplu taşımayı hizmeti sunacağız” diye konuştu.

13 Haziran 2018
380 kez görüntülendi