Türkiye- Azerbaycan dostluk ziyareti

Türkiye ile Azerbaycan ilişkilerini güçlendirmek için Türkiye’de bir takım ziyaretlerde bulunan Toplumsal Siyasal Uluslararası Araştırmalar Merkezi (TSUAM) Başkanı ve yönetim kurulu belediyemizi ziyaret etti.

Türkiye ile Azerbaycan’ın ayrılmaz iki kardeş devlet olduğuna vurgu yapan TSUAM Başkanı Samir Adıgozelli, Çorum Belediyesinin Azerbaycan’ın Fuzuli şehri ile kardeş şehir olma kararının Türkiye- Azerbaycan İlişkilerini bir adım ileriye götürecek bir karar olduğunu söyledi. Bu kararın alınmasından dolayı Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın ve meclis üyelerine teşekkür etti. Çorum’da kardeşliğin samimiyeti ve sıcaklığıyla karşılandıklarını da sözlerine ekledi.

TSUAM Başkanı ve yönetim kurulunu Çorum Belediyesinde ağırlayan Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan da, iki devletin özünde tek millet olduğunu, Çorum Belediyesi olarak da bu kardeşliğin, beraberliğin pekiştirilmesi adına Azerbaycan’ın Fuzuli Kenti ile kardeş şehir olma kararı aldıklarını söyledi. Candan, “Çorum olarak yurtiçi ve yurtdışından birçok kardeş şehrimiz var. Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, özellikle Azerbaycan’da bir kardeş şehrimiz olmalı dedi ve plakası da Çorum’la aynı olan Fuzuli kentiyle kardeş şehir olduk. Bu kardeşlik asırlardır devam eden kardeşliğimizin ve birliğimizin bir nişanesi, bir pekiştiricisi olacak. Bundan sonra daha fazla işbirliği halinde olacağız” dedi.

Karşılıklı hediyeleşmenin ardından Candan, ziyaretleri dolayısıyla TSUAM Başkanı ve Yönetim Kurulu ile ziyarete eşlik eden Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı İrfan Ermiş’e teşekkür etti.

06 Nisan 2021
400 kez görüntülendi