Türkiye Gençler Serbest Güreş Şampiyonası Çorum’da yapılacak

Çorum Belediyesi ata sporumuz güreşe büyük destekler vermeye devam ediyor. 2018 yılında yapılacak olan Türkiye Gençler Serbest Güreş Şampiyonası Çorum Belediyesi’nin ev sahipliğinde Çorum’da yapılacak.

Belediye Başkanı Zeki Gül ve Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın şampiyonanın Çorum’da yapılması için işbirliği protokolü imzaladı.

Belediye Başkanı Zeki Gül Gül yaptığı açıklamada, 22-25 Mart 2018 tarihleri arasında Çorum Belediyemiz ile Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı işbirliği ile Gençler Serbest Güreş Şampiyonasını ilimizde yapılacak. Şampiyonaya çeşitli illerden katılacak olan seçkin güreşçilere Çorum ilini en güzel şekilde tanıtmak, ilimiz amatör sporuna katkı sağlamak istiyoruz. İlimizde belli bir seviyeye ulaşmış olan güreş sporunu üst seviyelere taşımayı hedefliyoruz. Adil Candemir, Mahmut Atalay, Tevfik Kış, Nazmi Avluca gibi dünyaca tanınan güreşçiler yetiştirilmesini istiyoruz. Bu vesileyle de tüm hemşehrilerimizi şampiyonayı izlemeye davet ediyorum dedi.

Çorum Belediyesi her zaman ata sporumuz güreşe büyük destekler veriyor diyen Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, bu şampiyonaya da ev sahipliği yapması bizleri son derece mutlu etti. Desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Zeki Gül’e teşekkür ediyorum dedi.

16 Şubat 2018
340 kez görüntülendi