Ulukavak Mahalle Spor Tesisleri Açılıyor

Çorum Belediyesi tarafından yapılan Ulukavak Mahalle Spor Tesisinin açılışı 7 Şubat Cuma günü gerçekleştiriliyor. 3 Şubat Pazartesi günü görkemli bir törenle Kale Mahallesi Spor Tesisinin açılışını yapan Çorum Belediyesi, yarın da Ulukavak Mahallesinde inşa edilen spor tesislerinin açılışını gerçekleştirecek.

Kale ve Ulukavak Mahalle Spor Tesisleriyle sporu Çorum halkının yaşam biçimi haline getireceklerini söyleyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum’un sevgi, barış, kardeşlikle anılmasının yanı sıra sporla da anılan bir şehir haline geleceğini ifade etti.

Amatör spor branşlarında Çorum’un ulusal ve uluslararası camiada adından çokça söz ettirdiğini belirten Başkan Aşgın, “Başarılarımızda tesisleşmenin önemli bir etkisi var. Gençlerimize spor yapabilecekleri ortamları ve imkânları Çorum Belediyesi olarak oluşturuyoruz. Gençlerimizin, okul çağındaki evlatlarımızın ilgi ve yeteneklerini geliştirebilecekleri imkânları sunma açısından da çok iyi bir noktadayız. Çorum’da 7’den 70’e toplumun tüm kesimlerinin katılabileceği; gençlerimizin, evlatlarımızın, hanım kardeşlerimizin güvenle spor yapabilecekleri alanlar oluşturuyoruz. ” dedi.

Başkan Aşgın, tüm Çorum halkını 7 Şubat Cuma günü Ulukavak Mahallesi Spor Salonunun açılışına davet ederek, “Bu modern ve görkemli spor tesislerimizin açılışında tüm halkımızı yanımızda görmek istiyoruz ” diye konuştu.

 

 

06 Şubat 2020
695 kez görüntülendi