Usta yazar Yusuf Kavaklı, gençlerle söyleşi yaptı

Herkes vagon olabilir, önemli olan lokomotif olmaktır

Belediyemiz tarafından bu yıl 7.’si düzenlenen Kitap ve Kültür Günleri kapsamında ünlü yazarlar okurlarıyla buluşmaya devam ediyor. Yazar Yusuf Kavaklı da Çorum’a gelerek önce gençlerle söyleşi yaptı sonra da kitap fuarında kitaplarını imzaladı.

İlk olarak Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilere tecrübelerini aktaran Yusuf Kavaklı, öğrencilere dürüst olmaları tavsiyesinde bulundu.

İmam Hatip okullarında okumanın bir ayrıcalık olduğunu söyleyen Yusuf Kavaklı, “Bu hayatta herkes vagon olabilir ama önemli olan lokomotif olmaktır. Çok iyi Arapça ve İngilizce bilmeniz gerekiyor. İmam Hatiplilere bunlar yobaz dediler, gerici dediler. Allah da ben bu okullarda okuyanları zirveye çıkartacağım dedi. Cumhurbaşkanı, Başbakan, bakan, milletvekili ve bürokratlar çıktı. Bu okulları kuranların hiç biri, buralardan Cumhurbaşkanı, Başbakan çıksın diye kurmadı. Bu milletin dini elden gitti. Bu gençler öğrensinler, bu millete bu dini anlatsınlar diye bu okulları açtılar. 100 yıl önce Sultan Abdülhamit’e yapılanlar şimdi yeniden uygulanmaya çalışılıyor. ” diye konuştu.

Kavaklı, Kitap Fuarı’nda kitaplarını imzaladı
Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilere hitap eden Yusuf Kavaklı, daha sonra Saat Kulesi yanındaki Kitap Fuarında okurları için kitaplarını imzaladı. Kendisine gösterilen yoğun ilgiye teşekkür eden Kavaklı, Çorum’da olmaktan ve Çorumlu okurlarıyla buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

22 Mayıs 2017
266 kez görüntülendi