Yaşayan değer Muzaffer Külcü Satranç Turnuvası sona erdi

 

25-26 Kasım tarihleri arasında Satranç İl Temsilciliği tarafından düzenlenen “Yaşayan Değer Muzaffer Külcü Satranç Turnuvası” sona erdi. Belediye Başkanı Muzaffer Külcü de turnuvayı son gününde ziyaret ederek sporculara başarılar diledi. Sancaktar İş Merkezinde gerçekleşen turnuvaya Ankara, Mersin, İstanbul, Samsun, Ordu, Amasya, Sinop ve Çorum’dan olmak 8 ilden 12 yaş altı ve üstü kategorilere toplam 86 sporcu katıldı.

Turnuvada mücadele eden sporcuları ziyaret eden Başkan Külcü, sporcularla yakından ilgilendi. Turnuvaya katılmak üzere Çorum’a gelen tüm sporculara başarılar dileyerek, turnuvada emeği geçenlere teşekkür eden Külcü, daha sonra çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Satranç İl Temsilcisi Hasan Özer Gökmen de yaptığı açıklamada “Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü adına düzenlediğimiz turnuvada iki gün boyunca kıyasıya mücadeleler oldu. Başkanımızın destekleriyle satrancı Çorum halkına, gençliğine daha iyi tanıtmak için bu turnuvalarımızı daha yoğun hale getirmek istiyoruz. Her zaman yanımızda olan Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü’ye bizlere verdiği her türlü destek için teşekkür ediyorum diye konuştu.

Turnuva sonunda dereceye girenlere ödülleri verildi. 12 yaş altı turnuvada, 1. Teoman Güney Ersöz, 2. Çağan Arhan Hotman, 3. Erdem Özkıdık, 4. Merve Özlem Özer oldu. 12 yaş üstü turnuva da ise 1. Emir Bek, 2. Onur Şahin, 3. Muhammet Emin Biçici, 4. Hayati Toksan, 5. Ogün Erdem Kurubaş, 6. Musa Türkmen, 7. ise Mustafa Alper Özdilli oldu.

28 Kasım 2017
798 kez görüntülendi