Yeni Halk Otobüslerinin Rengini Halk Belirleyecek

Çorum Belediyesi, toplu taşımayı daha modern hale getirmek için hizmete sunacağı 65 otobüsün renklerini,vatandaşlar tarafından yapılacak oylama ile belirleyecek.

Belediye Başkanı Zeki Gül,şehrimizi ilgilendiren konularda da kararı birlikte vereceğiz. Yeni 65 halk otobüsümüzün rengini de halkımızın karar vermesi için anket çalışması başlattık dedi.

Başkan Gül, “Göreve geldikten sonra iptal olan toplu taşıma ihalesini yeniden yaptık. İhaleyi alan firmanın belli olmasının ardından firma,şartlara uygun otobüsleri zaman zaman Saat Kulesi meydanında getirerek Çorum halkının beğenisine sunuyoruz. Tabi firmanın bize vereceği listede alınacak otobüslere karar vereceğiz. Her şeyin en iyisini hak eden Çorum halkının kullanacağı toplu taşıma araçlarımızın renk seçimini yine değerli hemşerilerimiz yapacak.  Vatandaşlarımız Çorum Belediyemizin kurumsal web sayfası olan www.corum.bel.tr adresine girerek orada oluşturduğumuz anket ile otobüslerin rengini kendileri seçecek. Renkler arasında Mavi, Sarı-Siyah, Pembe, Su Yeşili, Yeşil, Kırmızı, Kırmızı-Siyah, Sarı-Beyaz, Yeşil-Beyaz, Kırmızı-Beyaz seçenekleri bulunuyor. 10 renk seçeneği arasından en çok oy alan rengi toplu taşıma araçlarımızda kullanacağız. Anket sayfasında aynı zamanda otobüslere uygulanacak olan renkleri vatandaşlarımız uygulamalı olarak görebilirler. Şimdiden şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

04 Nisan 2018
968 kez görüntülendi