Yollar bu çalışma ile daha güvenli

Çorum Belediyesi tarafından ana caddeler üzerinde sürücü ve yayaların güvenliği için ve yaya geçidi çizgi çalışmalarına devam ediyor.

Çorum Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından başlatılan yol çizgi çalışmalarını ara vermeden sürdürdüklerini ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan,  yollarda çizgi ve yaya geçitlerinin belirlenmesi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor dedi.

Zamanla kaybolan çizgilerin belirlenmesinin yanı sıra asfaltı yeni yapılan yollarda da çizgileme çalışmalarının aralıksız sürdüğünü dile getiren Candan “Çorum’un çeşitli bölgelerinde yol çizgi çalışmalarımıza devam ediyoruz. Temmuz ayının başından bu yana içerisinde 79 bin 250 metre yol çizgisi çalışması gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra 1800 metre kulvar, 133 metrekare yaya geçidi çalışması yapıldı.  Kent genelinde bulunan cadde ve sokaklar üzerinde trafik güvenliğinin arttırılması amacıyla yol çizgi çalışmaları ve yaya geçidi boyama çalışmaları aralıksız sürdürülüyor. Bu zamana kadar Fen Lisesi Caddesi, Necmettin Erbakan Caddesi, Akkent Caddesi, Bağcılar 1.Cadde, Küçük Abdullah Caddesi, Dr.Sadık Ahmet Caddesi yol ve yay geçidi, İskilip Caddesi, Dumlupınar Caddesi, Çamlık Sokak, Çamlık Caddesi, Mimar Sinan 10.Cadde, Fevzi Çakmak 1. Cadde, Mimar Sinan 11.Cadde, Kapaklı 1.Cadde, Çiftlik Caddesi, Bahar Caddesi, Buhara İnci Park Koşu Parkuru, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Selçuk 2.Cadde, Emek Caddesi, Buhara Caddesi ve Bağcılar 4. Cadde’de çalışmalarımızı tamamladık. Ekiplerimiz çalışmalarını araç trafiğinin olmadığı gece saatlerinde yapıyor. Personelimizi çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

23 Temmuz 2018
475 kez görüntülendi