Zabıta ekiplerinden semt pazarlarında denetim

Belediyemiz Zabıta ekipleri, semt pazarlarında denetim çalışmalarını yoğunlaştırdı. Ekipler, pandemi dolayısıyla maske, mesafe, hijyen ve hes kodu sorgulama gibi denetimlerinin yanı sıra fiyat etiketi denetimi de yaptı.

Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü ekipleri, pazar denetimi çalışmalarına devam ediyor. Pandemi dolayısıyla tüm Pazar yerlerinde özel denetimler yapan zabıta ekipleri, pazar esnafını ve vatandaşları kurallar konusunda uyarılarda bulundu.
Bunun yanı sıra, günlük fiyat listesi kontrolü de yapan zabıta ekipleri, fiyat etiketi koymaları konusunda pazarcı esnafına uyarılarda bulundu. Pazarcılar Odası Başkanı Erdoğan Yılmaz’la birlikte denetimleri gerçekleştiren Zabıta Müdürü Burhan Şahin, maske takmayan vatandaş ve pazarcı esnafına uyarılarda bulunduklarını, Covid-19 ile mücadele kapsamında denetimle aralıksız devam edeceklerini vurguladı. Burhan Şahin, “Çürük ve bozulmuş gıdaların satılıp satılmadığına dair denetimler yapmaya devam ediyoruz. Ekiplerimizle, bu konuda çok hassas davranıyoruz. Vatandaşlarımızın sağlığını ilgilendiren her konuda denetimlerimizi aralıksız olarak sürdürmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

28 Nisan 2021
603 kez görüntülendi