ÇORİMDER’den Başkan Külcü’ye ziyaret

Çorum İmam-Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (ÇORİMDER) yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’yü makamında ziyaret etti.

Dernek Başkanı Ayhan Boyraz ziyarette yaptığı konuşmada 27 Şubat Cumartesi günü “Öncülere Vefa” ismiyle düzenleyecekleri programda İmam Hatip Ortaokul öğrencilerinin Cahit Zarifoğlu’nun şiirlerini seslendireceği ve geceye tüm Çorum halkı ile birlikte Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`yü de davet ettiklerini söyledi.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek düzenlenen program nedeniyle ÇORİMDER yöneticilerini tebrik etti.

Cahit Zarifoğlu`nun bir döneme damga vuran, birçok insanın düşünce dünyasında önemli yeri olan yazar ve şairlerin yetişmesinde önemli katkıları olduğunu söyleyerek “Mehmet Akif Ersoy`la başlayan Necip Fazıl Kısakürek ve Sezai Karakoç ile devam eden şiir geleneğinin en büyük şairlerinden biri olan Cahit Zarifoğlu Yedi Güzel Adam şiirinin de sahibidir. Türk şiirinin en “zarif” abisi olarak bilinir. Bu programı düzenleyen ÇORİM-DER yönetimine ve şiirleri seslendirecek öğrencilerimizi kutluyorum”; dedi.

24 Şubat 2016
186 kez görüntülendi