Külcü, Osmancık’ta demokrasi nöbetine katıldı.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Osmancık`ta demokrasi nöbetine katıldı. Külcü, Osmancık halkına hitaben yaptığı konuşmada 15 Temmuz`un asla unutulmayacağını, yıllardır kendisini hizmet erbabı olarak anlatanların o gece birer ölüm makinesine ve katiller sürüsüne dönüştükleri gördüklerini söyledi.

Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, AK Parti Osmancık İlçe Başkanı Cafer Karlı ve binlerce Osmancık halkının katıldığı meydanda konuşan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Bu milletinin topuyla, tüfeğiyle, uçağıyla, helikopteriyle, tankıyla bu milletin üzerine bomba yağdırdılar, kurşun sıktılar. Fakat hesaba katmadıkları bir şey vardı o da bu milletin üç beş çapulcuya, vatan hainine bu memleketi teslim etmeyeceğiz”; dedi.

Bu millet yeni bir destan yazdı

15 Temmuzdaki hain kalkışmaya karşı Türk aziz milletin inançlı ve imanlı fertlerinin dünyada eşi benzeri görülmemiş bir direnişle darbecileri geri püskürttüğünü belirten Başkan Külcü, o gece yazılan kahramanlık destanının gelecek nesillere onurla ve gururla anlatılacağını kaydetti.

Darbe girişiminin sıradan bir olay olmadığının altını çizen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Ortadoğu`da, Kuzey Avrupa`da ve tüm Müslüman coğrafyada oynanan yüzyıllardır oynanan bir oyun olduğunu ifade eden Külcü, “Böyle bir şeye tek başlarına kalkışamazlar. Bu hainlerin kökleri dışarıda. Bunların aklı, vicdanı, imanı esir alınmış. Bunlar, birilerine esir olmuşlar.”; dedi.

Çanakkale neyse 15 Temmuz`da odur!

Ecdadın Çanakkale`de yedi düvele karşı verdiği şanlı mücadelenin bir benzerini yine o ecdadın torunlarının 15 Temmuz gecesi vatana ihanet şebekelerine karşı verdiğini söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, ” Eski Türkiye artık geride kaldı.Artık Güçlü Türkiye var.Özgüven sahibi, millet olmanın şuurunda büyük devlet olmanın şuurunda bir Türkiye var. Evvelden darbe ya da darbe girişimi olunca sokağa çıkma yasağı olurdu.

Öyle mi?Şimdi bunların hepsi geride kaldı.Kendine güvenen bir Türkiye var.

79 Milyon, Türküyle, Kürdiyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Arabıyla, Boşnağıyla, Alevisiyle, Sünnisiyle, bir olan, beraber olan, kardeş olan, güçlü bir Türkiye var.”; dedi.

Külcü, “Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız tamamdır, bu iş bitti, herkes evine gidebilir diyene kadar bu meydanlarda olacağız. Ben buradan söz veriyorum. Demokrasi nöbetinizi destekliyorum, her birinizi ayrı ayrı kutluyorum.”; diyerek sözlerini tamamladı.

Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş ve AK Parti Osmancık İlçe Başkanı Cafer Karlı da yaptıkları konuşmada Osmancık`ın 15 Temmuz kalkışmasına karşı dik durduğunu ve demokrasi nöbeti tutmaya devam edeceklerini söyleyerek Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`ye teşekkür ettiler.

Daha fazla fotoğraf için tıklayınız…

27 Temmuz 2016
167 kez görüntülendi