Belediye, su faturalarını ödeme ve kartlı sayaçlara su yükleme noktalarını artırıyor

Çorum Belediyesi, abonelerinin memnuniyetini en yüksek seviyede tutabilmek ve kusursuz hizmet vermek adına alternatif uygulamaları faaliyete geçiriyor.

FaturamatikÖdeme Kuruluşu A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Halil Avara, Faturamatik Ödeme Kuruluşu A.Ş. Pazarlama Yöneticisi Yıldırım Cemil Yüksel, Elatek Bilişim TEKNOLOJİLERİ Turizm San . Ve Tic.Ltd Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gazi Uyar, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu’nu ziyaret ederek anlaşma sözleşmesi imzaladı.

Faturamatik Ödeme Kuruluşu ile anlaşma imzalandı

Vatandaşların Çorum Belediyesi’ne olan borçlarını ödemek için daha önceden faaliyete geçirdiği e-belediyecilik hizmetleri ve bankalar aracılığı ile ödemeler modern usullerle yapılıyor diyen Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, şimdi ise akıllı (kartlı) sayaçlara kontör yükleme sadece Belediye veznelerinde yapılabildiğinden mesai saatleri harici yükleme yapılamıyordu. Bunu ortadan kaldırmak için Faturamatik Ödeme Kuruluşu ile anlaşma imzaladık. Şehrimizde yaklaşık 68’nın üzerinde ödeme noktası bulunan Faturamatik Tahsilat Merkezi vasıtası ile akıllı (kartlı) sayaçlara yükleme yapabilme imkanı sağlamış oluyoruz. Ayrıca bu noktalarda su faturaları ödemesi de yapılabilecektir dedi.

Vatandaşlarımız zamanlarını en iyi şekilde kullanmaları için belediyemiz veznelerine gelmeden buralardan da işlem ücreti karşılığı ödemelerini yapabilecekler diyen Yabacıoğlu, saat 17.00 mesai bitiminden sonra ve hafta sonu dahil açık olacak. Bazı noktalarda ise 24 saat yükleme ve tahsilat yapılabilecek dedi.

Ziyarette, Çorum Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Reyhan Kuşçu ile Su ve Kanalizasyon  Müdürlüğü Su Abone Sorumlusu Hasan Yılmaz’da hazır bulundu.

28 Şubat 2018
4.033 kez görüntülendi